Lapta ve Alsancak'ta fuhuş operasyonu

banner37

Lapta Polis Karakolu ekiplerinin başarılı takip ve operasyonu sonucunda kısa sürede, Lapta ve Alsancak bölgesini mesken tutan ikinci fuhuş çetesi de çökertildi

banner87
Lapta ve Alsancak'ta fuhuş operasyonu
banner90
banner99

Ahmet VAMIK
Lapta Polis Karakolu ekiplerinin başarılı takip ve operasyonu sonucunda kısa sürede, Lapta ve Alsancak bölgesini mesken tutan ikinci fuhuş çetesi de çökertildi.
Zanlıların, ülkemizde üniversite öğrencisi olarak bulunan TC uyruklu 23 yaşındaki Z.K. ile ülkemizde turist olarak bulunan 22 yaşındaki TC uyruklu S.Ö.’yü Alsancak ve Lapta bölgesindeki otellere casino müşterisi olarak giden birçok erkek şahsa günlük ve saatliği 300 - 600 TL arası değişen meblağlarda para karşılığı pazarladıkları ortaya çıktı.
Zanlı Niyazi Seylani’nin liderliğindeki, çoğunluğunu taksi şoförlerinin oluşturduğu 9 kişilik fuhuş çetesi, dün Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarılırken, zanlı yakınlarıysa görüntü almaya çalışan basın mensuplarına tepki gösterdi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlılardan 8’i mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getirerek yargılanıncaya değin serbest kalırken, fuhuş çetesi lideri Niyazi Seylani, teminat şartlarını yerine getiremediği için hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Fuhuş kazancı ile geçim sağladılar
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mehmet Salih Yavuz’u tanık olarak dinletti.
Zanlılar Niyazi Seylani, Mehmet Kırdar, Gökhan Teke, Zidan Tecimen, Ersen Çırakoğlu, Soner Tozun, Bülent Bayramoğlu, Cevdet Ay ve Zeynel Kartal’ın 2018 yılı Mart - Mayıs ayları arasında meydana gelen “Fuhuşa Teşvik” ve “Fuhuş Kazancı ile Geçim Sağlama” suçlarından methaldar olduklarını dile getiren polis memuru Mehmet Salih Yavuz, meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını dile getirdi.
Polis memuru Yavuz, zanlıların ileride yargılanma safhasında davalarında hazır bulunmalarını temin etmek amacıyla mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Biri hariç tüm zanlılar teminatla serbest
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, zanlıların yurt dışına çıkışlarının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 3 kez ispat-ı vücut yapmaları, KKTC vatandaşı birer kişinin lehlerinde 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları ve 3’er bin TL’lik nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.
Öte yandan Yargıç Mesutoğlu, zanlıların haftada 3 kez ispat-ı vücut yükümlülüğünü aksatmadan yerine getirmeleri konusunda hassasiyet gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Mahkemenin uygun gördüğü teminat şartlarını yerine getiren 8 zanlı yargılanıncaya değin serbest kalırken, teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı Niyazi Seylani ise hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 08:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108