banner6

Laptopunu çalan hırsızı, üç kişiyle kaçırıp, bıçakladı

banner37

Laptopunu çalan hırsızı, üç kişiyle kaçırıp, bıçakladı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Hamitköy’de, misafir olarak bulunduğu ikametgah içersisinden arkadaşı İ.A.’ya ait dizüstü bilgisayarı çalıp Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir iş yerine 250 ABD Doları karşılığı satan A.K.R.; bilgisayarı çalıp sattığı gerekçesi ile İ.A. ve S.I.O. tarafından kaçırılıp, bıçaklandı ve zorla cep telefonu alındı.

A.K.R.vücudunun muhtelif yerlerine yumruk ve tekme atılarak darp edildiği sırada, S.I.O. tasarrufunda bulundurduğu bıçak ile A.K.R’yi sırt kısmından hafif şekilde yaraladı ve zor kullanarak telefonunu çaldı.

A.K.R. rızası dışında İ.A.’nın kullanımındaki araca zorla bindirilerek Hamitköy’de başka bir adrese götürülüp orada da darp edildi.

   “Soygun”, “Yaralama”, “Zorla İnsan Kaçırma”, “Ciddi darp, “Kanunsuz Bıçak Taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar İ.A. (E-31) ve S.I.O. (E-43) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Attila Enver Etkin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Gültekin Sancar’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sancar, 31.03.2022 tarihinde saat 23.00 raddelerinde Lefkoşa Yakın Doğu Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan 23. Blok 1 no’lu yurt odası içerisinde zanlı 1 İ.A.'ya ait dizüstü bilgisayarı sirkat ettiği gerekçesi ile zanlı 2 S.I.O. ve kimliği henüz tespit edilemeyen iki şahıs ile birlikte konu adreste misafir olarak bulunan A.K.R.'nun vücudunun muhtelif yerlerine yumruk ve tekme atmak sureti ile ciddi şekilde darp ettiklerini anlattı.

Kaçırıp, bıçaklayıp, soydular

   Polis memuru Gültekin Sancar, zanlı 2’nin, A.K.R.’nin sırtının sol üst tarafına tasarrufunda bulundurduğu bıçağı bir kez sokmak sureti ile yaralanmasına sebep olduğuna vurgu yaptı.
Sancar, zanlıların, A.K.R.'nin giymiş olduğu pantolonunun cebinde bulundurduğu Samsung A10s marka cep telefonunu zor kullanarak alıp soygun suçunu işlediklerine de dikkat çekti.

   Sancar, ikisi aranan 4 zanlının söz konusu kişiyi, rızası hilafında zorla kendisini darp ederek yurt binası dışarısına çıkarıp, zanlı 1 I.A.’nın kullanımında bulunan gri renk kiralık araca bindirerek, Hamitköy’de bir adrese kaçırıp, yine ciddi bir şekilde darp ettiklerini mahkemeye aktardı.
İki zanlının mesele ile ilgili olarak 02.04.2022 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirten Sancar, müştekinin ise sirkat ve sahtekarlıkla para temini suçlarından aleyhinde başlatılan tahkikat nedeniyle tutuklandığını kaydetti.

   Gültekin Sancar, mesele ile ilgili olarak zanlı 2’nin gönüllü ifade verdiğini ve ifadenin teyit tekzibi yapılması gerektiğini ayrıca aranmakta olan şahıslar ve emareler olduğuna vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülmesi için üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Gökan Asafoğulları, suçların Ağır Ceza Mahkemesi’nin yetkisinde olan çok ciddi ve ağır suçlarından olduğuna vurgu yapıp, istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110