Lastik garajında kurban kesimi!

banner37

Gazimağusa’nın girişi, açıkta kurban kesimi sonucu, çağdışı görüntülere sahne oldu...

Lastik garajında kurban kesimi!
banner87

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’nın girişinde, dün, çevre ve sağlık koşullarından uzak kurban kesimi yapıldı.

Bölgenin en işlek caddesinde yer alan garajda, ‘hayvan kesim yerinde çok sıra var’ gerekçesiyle kurban kesildi.

Çevre ve sağlık kurallarından uzak yapılan kesim, bölgeden geçen birçok vatandaşın tepkisine yol açtı.

Öte yandan, garajın hemen dibindeki telli alanda, gün boyu, hayvan satışı yapıldı.

 

“Mezbahadan daha temiz”

Uzun yıllardır Gazimağusa Belediyesi’nde meclis üyeliği yapan Özgür Dedeoğlu, kurbanlıkların kendisine ait olduğunu belirterek, hayvanlarını “daha temiz diye” garajda kestiğini söyledi.

Özgür Dedeoğlu, garajının mezbahadan daha hijyenik olduğunu ileri sürerek, “ hayvan kesmek için en az 6 saat sıra beklemen gerek. Kendi kurbanımı kendi evimde kestim. Sakıncası mı var?” şeklinde konuştu.

 

“Yer gösterin boşaltayım”

Garajın hemen dibindeki telli alanda kurban satışı yapan Kadir Dedeoğlu ise, Gazimağusa Belediyesi’nin hayvan pazarı açmamasından şikayetçi oldu.

Geçimini yıllardır hayvancılık yaparak kazandığını anlatan Kadir Dedeoğlu, yıllardır mandıra için yer beklediğini anlattı.

“Hayvanlarımı evimde besleyip, satıyorum “ diyen Kadir Dedeoğlu, ilgililerin kendisine yer göstermesi halinde, bir saat içerisinde hayvanlarını taşıyacağını kaydetti.

Kadir Dedeoğlu, ayrıca, yol kenarına kurduğu pazarda, rakam vermekten kaçınsa da üç günde çok iyi satış yaptığını ifade etti.

 

“Benzer bir durum Ağırdağ’da yaşandı”

Öte yandan benzer bir olay Girne’ye bağlı Ağırdağ köyünde de yaşandı. Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, veteriner hekim kontrolü yapılmadan uygun olmayan şartlarda hayvan kesimi yaptığı tespit edilen Hasan Sucuoğlu hakkında da yasal işlem başlattığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2018, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER