Latifoğlu'ndan hükümete: Bu yanlıştan vazgeçin

banner37

Hür İşçi Sendikaları Federasyonu ( Hür-İş) Genel Başkanı Yakup Latifoğlu, sendikacıların profesyonellik hakkının yasal düzenlemeyle kaldırılmasının çağdışı olduğunu kaydederek, hükümete “bu yanlıştan vazgeçin” çağrısı yaptı.

Latifoğlu'ndan hükümete: Bu yanlıştan vazgeçin
banner8

Latifoğlu, “Bu ülkede RHA’lara yapılan harcamalar, profesyonel sendikacılıklara yapılan harcamaların kat be kat üzerinde” değerlendirmesinde bulundu.

banner134
Hür-İş Genel Başkanı Yakup Latifoğlu yazılı açıklamasında, Hür-İş İcra Kurulu’nun bugün, bu konuda toplantı yaptığını kaydederek, sonucu şöyle paylaştı:

“Sendikalarda profesyonel görev yapan sendikacıların profesyonellik hakkının kaldırılması ile ilgili önerge değerlendirildi. Hür-İş İcra Kurulu, demokrasinin vazgeçilmezi olan sendikalara karşı yapılan bu saldırıya şiddetle karşıdır. Federasyonumuz mali kaynak israfı gerekçesini de kabul etmiyor. Kamudaki müdürlerin makam aracı olarak kullandıkları RHA’lara yapılan harcamalar, profesyonel sendikacılıkla ilgili mali harcamaların kat be kat üzerindedir.”

Hür-İş Genel Başkanı Yakup Ö. Latifoğlu, bu girişimin özelde iki sendikaya karşı yapıldığını kaydederek, “Bu demokrasi dışı yaklaşım aslında tüm sendikal düşünceye ve sendikal yapıya karşıdır. Hükümetten bu çağdışı ve sosyal diyalog dışı davranıştan vazgeçmesini, özel sektörde de sendikalaşmanın önünü açmasını bekliyoruz” dedi

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75