Lefke esnafı: Batma noktasına geldik

banner37

Lefke’deki spor salonu ve restoran gibi işletmeler, belirli kurallara uymak kaydıyla açılmak istediklerini belirterek eylem yaptı

Lefke esnafı: Batma noktasına geldik
banner90
banner8

Güren TİLKİ

“DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI”… Lefke esnafı, 2 aydır bölgede 0 vaka olmasına karşın, sadece belirli işletmelerin açılmasına izin verilmesini eleştirerek, “Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Batma noktasına geldik” dedi. Lefke esnafı dün gerçekleştirdikleri eylemde, belirli kurallara uyulması kaydıyla bölgedeki tüm işletmelerin açılmasını talep etti.

Lefke esnafı, 2 aydır bölgede 0 vaka olmasına karşın bölgedeki işletmelerin tümünün açılmasına izin verilmemesini ve sadece belirli işletmelerin açılmasını eleştirerek dün bir eylem gerçekleştirdi.

Özellikle spor salonu ve restoran gibi işletmeler artık dayanacak güçlerinin kalmadığını ve batma noktasına geldiklerini belirterek dün Lefke’de eylem yaptı. Eyleme, tüm bölge esnafı ve Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya da destek verdi.

Eylemde, bölge esnafı adına açıklama yapan spor salonu sahibi Timuçin Tomak, “Lefke bölgesine gönül vermiş yatırımcılar ve girişimciler olarak kendi içimizde kontrollü bir açılma istiyoruz. Aldığımız önlemler ve bilinçli davranmanın sonucunda bölge esnafı bunu hak ediyoruz.

İki aydır vaka sayısı 0 olan bölgemizde elzem olmayan iş yerleri açılıp, bizim gibi insan sağlığına katkı koyan iş yerlerinin kapalı olmasından Sağlık Üst Kurulu sorumludur.

Spor salonlarından bulaş sayısı sıfırdır, fakat günah keçisi olarak neden bu teknolojik yerler seçiliyor?” diye konuştu.

Açıklamada, bölge esnafının artık dayanacak gücünün kalmadığı ve batma noktasına geldiği belirtilerek, kurallara uyulması kaydıyla tüm işletmelerin açılmasının talep edildiği dile getirildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75