Lefke, festivalle şenlendi

banner37

Covid-19 yasakları nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılamayan Lefke Ceviz Festivali’nin 11’incisi dün gerçekleştirildi

Lefke, festivalle şenlendi
banner8

Güren TİLKİ
Lefke Turizm Derneği ile Lefke Belediyesi işbirliğiyle geleneksel olarak düzenlenen ve geçtiğimiz yıl Covid-19 yasakları nedeniyle yapılamayan Lefke Ceviz Festivali’nin 11’incisi dün gerçekleştirildi.

Lefke Çarşı Merkezi’nde yer alan festival, pandemi koşullarına uygun olarak yapıldı.
Festival, kurdele kesimi ve ardından kortejle açıldı.
Festivalin açılış konuşmasını yapan Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Lefke’nin en önemli ürünlerinden olan cevizin, festivalle birlikte daha fazla ekonomik getiri sağlayan bir ürün haline dönüştüğünü belirterek, bu nedenle bu yıl festivali yapabilmelerinin önemini vurguladı. Festivalin, pandemi koşullarına uygun şekilde yapıldığını ifade eden Kaya, festivale katkı koyan herkese teşekkür etti.

banner134
Lefke Turizm Derneği Başkanı Nermin Şanlıdağ da üretime katkı koymak amacıyla düzenlenen festivalle ilgili olarak Sağlık Üst Kurulu ile Bakanlar Kurulu’nun aldığı önlemlere uyulduğunu söyledi.

Şanlıdağ, bölgenin tanınması, kalkınması ve üretime destek olunması amacıyla kurulan derneğin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi vererek, cittaslow ağında olan Lefke Belediyesi ile düzenledikleri festivalin bölge için çok önemli olduğunu ifade etti.
Konuşmaların ardından Lefke Belediyesi Halk Dansları ekibi gösteri sundu. Festivalde daha sonra Atilla Karaderi’nin ‘4 Mevsim Lefke’ isimli fotoğraf sergisi gezildi.
Festivalde, stantlar kuruldu, Kıbrıs’a özgü her türlü yiyecek, içecek elişi ürünler satışa sunuldu.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75