banner6

“Lefke ilçesinin sorunlarını çözmek için mücadele edeceğim”

banner37

CTP Lefke Milletvekili Adayı Tuncay Sarıyer, seçimlerde oldukça iddialı olduğunu belirterek, “Partim hükümette de olsa, muhalefette de olsa ülke sorunlarının takipçisi olacağım” dedi

“Lefke ilçesinin sorunlarını  çözmek için mücadele edeceğim”
banner151 banner143

Güren TİLKİ

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Lefke Milletvekili Adayı Tuncay Sarıyer, seçimlerde oldukça iddialı olduğunu söyledi.

Sarıyer, 23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri’nde parlamentoya girmesi halinde genelde Kıbrıs Tür halkı, özelde ise Lefke İlçesi’nin sorunlarını çözmeye çalışacağını dile getirdi.

KIBRIS’a konuşan Sarıyer, “Partim hükümette de olsa, muhalefette de olsa ülke sorunlarını Meclis’e taşıyarak sorunların takipçisi olacağım” dedi.

Özellikle Lefke İlçesi’nde biriken sorunların uzun yıllardır yeterli derecede takip edilmediğini belirten Sarıyer, ısrarcı bir tutumla sorunların çözülmesi için mücadele edeceğini yineledi.

Spor ambargosuna da değinmek istediğini kaydeden Sarıyer, “Sporda devlet politikası olmadığı için ambargo var. Bu sorunu çözmek tüm siyasilerin boynunun borcu… Bu memlekete çözüm gelmediği sürece uluslararası müsabakalarda yer alamayız. Halkımız, bu sorunun ancak barışla çözüleceğini bilmektedir” ifadelerini kullandı.
54 yaşında olan Tuncay Sarıyer, Limasol’da doğdu, 1988 yılından bu yana da Lefke’de yaşıyor.

Yaklaşık 32 yıldır esnaf olarak çalışan Sarıyer, 2006-2010 yılarında Lefke Belediyesi’nde meclis üyeliği ve asbaşkanlık görevlerinde bulundu.

Evli ve 1 çocuk babası olan Sarıyer, 1980 yılından beridir sporla iç içe bir zaman da geçiriyor.

Çeşitli takımlarda futbol oynadıktan sonra şu anda teknik direktör olarak görev yapan Sarıyer, ada genelinde tanınmış bir kişiliğe sahip.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104