Lefke'de trafik sorunu artıyor

banner37

Lefke’de nüfusun artması ve araçların gelişi güzel sağa-sola park edilmesinden dolayı trafik sorunu gün gittikçe büyüyor

Lefke'de trafik sorunu artıyor
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Sakin dokusu ve güvenli sokaklarıyla bilinen Lefke, son yıllarda nüfusun artmasıyla birlikte, trafik sorunu yaşamaya başladı. Özellikle, Lefke merkez ile Gemikonağı Bankalar Sokağı mevkiinde hatalı veya araçların gelişi güzel park edilmesinden dolayı trafikte büyük bir sıkışma yaşanıyor.

Lefke’deki trafik polislerinin yetersizliğinden yakınan vatandaşlar, herhangi bir kazanın yaşanmaması için yetkililerin soruna çözüm bulmalarını istiyor.

Trafik sorunu vatandaşı sıkıyor

Lefke’de vatandaşların araçlarını gelişi güzel park etmelerinden dolayı merkezde bulunan benzin istasyonun önünden Lefke Belediyesi’ne kadar devam eden yolda ciddi bir trafik sıkışıklığı yaşanıyor.

banner134
Bu yol üzerine araçların tek şerit halinde park etmesi, trafiğin akışını neredeyse imkansız kılıyor, vatandaşları canından bezdiriyor.

Lefke Belediye binasının önünü de oto park gibi kullananlar yüzünden, belediyedeki işini yapmak için giden vatandaşlar araçlarını park edecek yer bulamıyor.

Trafik sorunundan dolayı sıkıntı yaşayan vatandaşlar, belediye ve polisin konuyla ilgilenmediğini, zaman zaman kazaların meydana geldiğini savunarak, Lefke Belediyesi zabıtalarının ve Lefke Karakolu’ndaki polislerin neden buna kayıtsız kaldığını merak ettiklerini dile getiriyor.

“Sorunu gidermeye çalışacağız”

Vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine konuyla ilgili açıklama yapan Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya şunları söyledi:

“Bölgede yeterli sayıda park alanı var ancak insanlar yine de araçlarını sokaklara park etmeyi tercih ediyor. Lefke’de trafik polisi yetersizliği olduğu için sorunlara yetişmekte sıkıntı yaşanıyor. Belediye olarak herhangi bir ceza kesmemiz ya da zabıtaların müdahale etme yetkisi yok.”

Trafik sorunun yaşandığı yerlerde bariyerler yerleştirerek sorunu gidermeye çalışacaklarını ifade eden Kaya, bu uygulamanın yanında, polislerin de denetimlerini sıklaştırması gerektiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75