Lefkoşa asfaltlanıyor

banner37

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) şehrin altyapısının daha iyi bir noktaya taşınabilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda yolların bakımının yapılması ve yenilenmesini sağlayacak iki ayrı ihaleye birden imza atıldı.

Lefkoşa asfaltlanıyor
banner99

Salih Köroğlu Construction Şti. Ltd. arasında ‘Asfalt Yama İşleri Projesi’ için ihale imzalanırken, ‘Asfalt Kaplama İşlerinin Yapımı’ için de Tosun Arsa Parsel ve Altyapı İşleri Ltd ile ihaleye imza atıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Yardım Heyeti finansmanı ile gerçekleştirilecek ihale sözleşmelerine, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Salih Köroğlu Construction Şti. Ltd  adına Gökay Köroğlu, Tosun Arsa Parsel ve Altyapı İşleri Ltd adına ise Hasan Tuncay ile Nalan Tosun imza koydu.

30 sokağın asfalt yama işleri yapılacak

75 iş günde tamamlanması planlanan Asfalt Yama İşleri Projesi sonucunda Surlariçi’nde 14, Küçük Kaymaklı bölgesinde 9, Köşklüçiftlik’te 3, Ortaköy’de 2, Kızıbaş ve Taşkınköy bölgesinde birer sokağın yollarının asfalt yama işleri gerçekleştirilecek.

banner134
Asfalt Kaplama İhalesi 2 ayda bitirilecek

Asfalt Kaplama İhalesi’nin 60 iş gününde sonlandırılması planlanırken, toplam 31 sokaktaki yollara asfalt kaplaması yapılacak. Verilen bilgiye göre, asfalt kaplama yapılacak sokakların bulunduğu bölgeler şu şekilde sıralandı: Surlariçi ve Köşklüçiftlik’te 10’ar sokak, Çağlayan’da 3, Hamitköy,Yenişehir, Ortaköy ve Kızılay bölgesinde 2’şer sokak.

Harmancı: En kısa sürede tamamlanacak

LTB Başkanı Harmancı imza töreninde yaptığı konuşmada, şehrin ihtiyaçlarına yönelik asfalt  yamalama ile asfalt kaplama çalışmalarının en kısa sürede bitirileceğine dair inancının tam olduğunu belirterek, ihalelerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75