Lefkoşa çarşısı hareketlendi

banner37

Yurt dışından ve kara sınır kapılarından ülkemize gelen turistler, başkentte Surlariçi bölgesini gezdi.

Lefkoşa çarşısı hareketlendi
banner90
banner99

Ali CANSU


Yurt dışından ülkemize gelen ve kara sınır kapılarından güneyden kuzeye geçen turistler, Lefkoşa’da Surlariçi bölgesini hareketlendirdi. Arasta Çarşısı, Büyük Han ve Selimiye Camisi’nin etrafında dün turist bereketi yaşandı.

Ülkemizin tarihi dokusunu ve doğal güzelliklerini görmek, tanımak isteyen turistler günübirlik de olsa KKTC’ye gelmeye devam ediyor.
Özellikle Lefkoşa’nın tarihi Arasta Çarşısı, Büyük Han ve Selimiye Camisi’ni (Ayasofya Katedrali) görmek isteyen turistler, gruplar halinde Lokmacı Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye geçerek buraları görme fırsatı yakalıyor. Turistlerin yanı sıra Rumların da bölgeye gelmesi, esnafın keyfini yerine getirdi.
 

Sıcak bunalttı


banner134
KKTC’nin sıcağına dayanamayan birçok turistin, bol bol su içip satın aldıkları yelpazelerini sallayarak serinlemeye çalıştıkları görüldü.
Turistlerin kimisi bir köşede oturup soğuk içeceğini yudumladı, kitabını okudu, kimisi ise yürüyüş yaptı veya kafelerde sohbet etti.
Acıkanlar, restoranların dışarıya kurduğu masalarda yemeklerini yerken, yapılan alışverişler de Arasta esnafını memnun etti.
Hem kuzey hem de güney geçiş noktalarında yoğun bir kalabalık yaşanırken, zaman zaman sınır kapılarında kuyruklar da oluştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 09:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75