banner6

Lefkoşa çevre yolunun yapımına başlanacak Üstel: Erdoğan’a ne kadar teşekkür etsek azdır

banner37

Başbakan Ünal Üstel, BRT’de katıldığı zanlı yayında önemli açıklamalar yaptı. Üstel, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yakın zamanda ülkede yapılacak işlerle ilgili bilgiler paylaştı. 

Lefkoşa çevre yolunun yapımına başlanacak Üstel: Erdoğan’a ne kadar teşekkür etsek azdır
banner150

banner150 banner150

Öykü KENDİR


Üstel, “Hedefimiz altyapıyı güçlendirmek ve büyük projeler yapmaktır. Lefkoşa, Güzelyurt, Lapta-Alsancak yolu rezive edilmesi, Girne hastanesinin iç donanımın bitirilmesi için çalışıyoruz” dedi. 


Yapılan protokollerle, hastaneler, okullar ve yolların sırayla yapılacağını müjdeleyen Başbakan, “Çift şeritli yollarımızın tümünü Türkiye yapmıştır, yapmaya da devam ediyor. Lefkoşa çevre yolunun süratli bir şekilde hayat bulması hedefimiz. İstimlaklarını bitirdik. Parası hazırdır. Önümüzdeki günlerde startı verilecektir. 
Bunlar için geliyor Sayın Yılmaz, yapılan çalışmaları yerinde göreceğiz. Türkiye ile yaptığımız büyük projelerin birer birer arkası gelecek. Halkımıza ne söz verdiysek, yerine getiriyoruz. Hepsini yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Erdoğan’a ne kadar teşekkür etsek azdır”


Başbakan Üstel konuşmasını şöyle sürdürdü:


“Sözlerimizi yerine getiriyoruz. İşte havalimanı, işte su projesini Güzelyurt’la buluşturduk yarın lansmanını yapacağız. Mesarya’yı Anadolu’nun suyuyla buluşturacağız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Ne istiyorsak mali kaynağı projelere aktarıyor. Büyük projeleri tamamen Ana Vatanımız’ın katkıları ile devam ettiriyoruz. Önümüzde yine belli başlı büyük projeler var. Halkımızın rahat etmesi birinci önceliğimizdir. Değişik kaynaklardan değişik sesler çıkıyor ama hiç sıkıntı değil. Biz yapıyoruz.” 

“Kablo ile elektrik projesi 1 yıl tamamlanmadan ortaya çıkacak” 


Belediyeler reformunu yaptıktan sonra seçimi de gerçekleştirdiklerini anımsatan Başbakan Üstel, Türkiye’den kablo ile elektrik projesine de değindi. Keşif çalışmaları süratli bir şekilde ilerleyecek ve 1 yıl tamamlanmadan proje ortaya çıkacak” diyen Üstel, KIB-TEK’in mevcut santrallerine yatırım yapılmadığını o nu yapmaya başladıklarını kaydetti. Başbakan Üstel, “Yatırım yapıyoruz, bunun da önünü açtık” dedi. 


Ercan havalimanı ekonomik aşrtlarımızı iyileştirecek. 70-80’den 120-130’a özel günlerde de 160’ara kadar çıktı yolcu sayısı. Dünyaya açılan penceremiz oldu. Bu projelerin devamı için tc ile yaptığımız protokol çerçevesinde yapmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2023, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104