Lefkoşa Devlet Hastanesi, “Karantina Hastanesi” oldu

banner37

Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs vaka sayısındaki artışa bağlı olarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin sadece Covid 19 hastalarına hizmet edecek şekilde düzenlenmesine karar verdi

banner87
Lefkoşa Devlet Hastanesi, “Karantina Hastanesi” oldu
banner90
banner99

HASTALAR SEVK EDİLDİ… Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi, belli bir süre sadece Covid 19 hastalarına hizmet edecek şekilde düzenleniyor. Bu kapsamda servislerde yatan hastalar dünden itibaren Kolan Hastanesi’ne sevk edilmeye başlandı. Kamusal sağlık hizmetleri de aynı hastanede verilecek.

Ülkemizde Koronavirüs vaka sayısındaki artış, Sağlık Bakanlığı’nı daha geniş tedbirler almaya yönlendirdi.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin “Karantina Hastanesi” olması yönünde karar üretti.

Karar sonrası devlet hastanesindeki servislerde yatan hastalar Kolan Hastanesi’ne sevk edilerek hastane boşaltılmaya başlandı.

Devlet hastanesinin geçici bir süreliğine sadece Covid 19 hastalarına hizmet vereceği belirtildi.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, diğer tüm devlet hastaneleriyle birlikte yapılacak koordinasyon çalışmasıyla birlikte kamusal sağlık hizmetlerinin Kolan Hastanesi’nde devam edeceğini açıkladı.

Dünkü toplantıda bulunan ve KIBRIS’a konuşan TIP-İŞ Başkanı Ahmet Varış ile Kıbrıs Türk Tabipler Birliği Başkanı Özlem Gürkut, kamusal sağlık hizmetlerinde sıkıntı yaşanmaması için acil tüm hizmetlerin tek bir merkezde yürütülmesi gerektiği görüşünü ortaya koyduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75