Lefkoşa-Dikmen yolu sürücüleri korkutuyor

banner37

Lefkoşa Çevre Yolu yapım çalışmaları kapsamında yol kenarında biriktirilen molozlar ve oluşan çukurlar, ışıksız yolda kazalara davetiye çıkarıyor

Lefkoşa-Dikmen yolu sürücüleri korkutuyor
banner90
banner8

Eniz ORAKCIOLU/Ceren ÖZBİL

   Lefkoşa Çevre Yolu yapım çalışmaları kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi(YDÜ) alt-üst geçit bölgesindeki çukurlar ve biriktirilen molozlar, Lefkoşa- Dikmen yolunda kazalara davetiye çıkarıyor.

   Yapım çalışmalarında çıkan molozlar, Lefkoşa-Dikmen yolu üzerine dökülüyor. Öte yandan yol kenarında oluşan yarık ve çukurlar da yolda ayrı bir risk yaratıyor.

   Lefkoşa-Dikmen yolunun bir bölümünde ışıklandırma olmaması da kaza riskini artırıyor.

   Özellikle hava karardıktan sonra yolda seyreden araçlar, hafif bir direksiyon kayması veya dikkat dağınıklığı nedeniyle, yolun sağına ve soluna atılan molozlara çarpma tehlikesi yaşıyor.

banner134
   Bunun yanında yol kenarındaki çukurlar da ışıksız yolda risk yaratırken, kaza sonucu yoldan çıkacak olan araçların içine düşmesine, hatta takla atmasına sebep olabilecek kadar tehlike taşıyor.

   Lefkoşa-Dikmen güzergahını kullanan sürücüler, hem yolların karanlık olmasından, hem de yol kenarındaki görüntüden memnun değil.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75