banner6

Lefkoşa dışkı koktu

banner37

Vatandaşın yaşadığı onca sıkıntının üzerine dün başkentte “bir de bu eksikti” dedirten bir sorun yaşandı

Lefkoşa dışkı koktu
banner8

Mehmet KARA

Başkent Lefkoşa ve Gönyeli’nin dört bir yanında dün etkili olan ağır dışkı kokusu, vatandaşları nefes alamaz duruma getirdi.

Tarlaya dökülen ve çevreye yaydığı kötü koku nedeniyle vatandaşın tepkisine neden olan gübre kokusu, nefes aldırmadı.

Tavuk gübrelerinin çevreye yaydığı iğrenç kokudan illallah eden vatandaşlar, çözümü ya kapıyı pencereyi kapatmakta, ya da başkenti terk etmekte buldu.

Lefkoşa Belediyesi, sıkıntının arıtma tesisinden gelmediğini açıklarken, Yılmazköy bölgesindeki bazı çiftçilerin tarlalarına tavuk gübresi yayma işleminin kokuya neden olduğu iddia edildi.

banner134

Harmancı: Kokunun nedeni boş arsalara dökülen gübre

Bu arada, Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, sosyal medya hesabından yaptığı fotoğraflı paylaşımda, “Kokunun kaynağının Gönyeli-Alayköy sınırında (yeni Metehan Güzelyurt yolu) boş arsalara dökülen gübre olduğunu ekip arkadaşlarımızın tespitinden anlıyoruz, konuyu ilgili makamlara aktarmış durumdayız” ifadelerini kullandı.

“Çevreye tavuk gübresi dökmedik”

Öte yandan, Mustafa Hacı Ali İşletmeleri’nden yapılan açıklamada ise Lefkoşa ve çevresini saran kokunun kendilerinden kaynaklanmadığını, çevreye tavuk gübresi dökmedikleri belirtildi.

Şirket yetkilileri kendilerinden birkaç gündür gübre satın alan çiftçilerin, tarlalarına tavuk gübresini dökmüş olabileceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2017, 08:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88