banner6

Lefkoşa-Girne yoluna oto korkuluk yapılacak

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Dürüst, Gönyeli Çemberi ile Boğaz Kavşağı arasında yapılan temizlik çalışması sırasında yeni bir müjde verdi. Taşeronlar Birliği işbirliğinde dün Lefkoşa-Girne anayolu güzergahında yapılan temizlik çalışmasına katılan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, bu yola ciddi bir yatırım yapacaklarını söyleyerek “New Jersey veya benzeri oto korkuluk çalışmalarımız olacak” dedi.

Lefkoşa-Girne yoluna oto korkuluk yapılacak
banner90
banner99

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Gönyeli Çemberi - Girne Anayolu güzergahına ciddi yatırımlar yapacaklarını, ‘New Jersey’ veya benzeri oto korkuluk çalışmaları olacağını ifade etti.

Bakan Dürüst, Bakanlık ile Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği’nin Gönyeli Çemberi ile Boğaz kavşağı arasında gerçekleştirdiği yol temizleme çalışmalarına katılarak incelemelerde bulundu.

Çalışmaya, yaklaşık 150 kişi, 25 el makinesi ve 75 iş makinesi katıldı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, dün bakanlığa bağlı Karayolları Dairesi ile İnşaat Taşeronları Birliği’nin işbirliğinde Gönyeli Çemberi – Boğaz Kavşağı arasındaki güzergahta yol temizlememe kampanyası gerçekleştirildiğini belirterek, katkı koyanlara teşekkür etti.

“Temizlik kampanyası; araçların geceleyin daha güvenli seyahat edebilmesi, kuru otların yangına vesile olmaması ve çevre temizliği için yapılıyor” diyen Dürüst, çalışmaya yaklaşık 150 kişi; 25 el makinesi ve 70 dolayında iş makinesinin katıldığını kaydetti.

“Kısa bir süre sonra Gönyeli Çemberi’nden Girne’ye uzanan yol güzergahı üzerine ‘New Jersey’ veya benzeri oto korkuluk çalışmalarımız olacaktır. Bu yola ciddi yatırım yapacağız” diyen Dürüst, temizlik çalışmasında bakanlık-sivil toplum dayanışmasının güzel bir örneğinin sergilendiğini vurguladı.

“Ülke genelinde devam edecek”

Temizlik çalışmalarının ülke genelinde devam edeceğini de belirten Dürüst, amaçlarının ülke halkına hizmet etmek olduğunu söyledi.

İnşaat Taşeronları Birliği’nin yasa tasarısını meclise gönderdiklerini de anımsatan Dürüst, tasarının ekim ayında görüşülmesini beklediklerini de sözlerine ekledi.

Amca: Devlet-sivil toplum işbirliğinin güzel bir örneği

Taşeronlar Birliği Başkanı Osman Amca da yaptığı konuşmada, birliğin, ülkenin turizm ve eğitimden sonra 3’üncü “lokomotifi” olan inşaat sektörünü temsil ettiğini ifade ederek, dün katıldıkları yol temizleme çalışmasında devlet sivil toplum işbirliğinin güzel bir örneğini sergilediklerini söyledi.

Yol temizleme çalışmasına Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ün daveti üzerine katıldıklarını belirten Amca, duyarlılık gösterip kalabalık sayıda katılan birlik üyelerine teşekkür etti.

Çalışmanın bir anlamda ülke turizme katkı olduğunu ifade eden Amca, “Turizmi canlandıracağız ki sektör temsilcileri de inşaat yapsın ve bizler de bundan nemalanalım” diyerek, yol temizleme çalışmasını düzenleyen bakanlığa teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2016, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104