banner6

Lefkoşa-Girne yolunda ölümlü kaza!

banner37

Lefkoşa-Girne yolunda ölümlü kaza!
banner151 banner143

Lefkoşa-Girne Anayolu’nda gece yarısı gerçekleşen trafik kazasında iki kişi öldü, iki kişi de yaralandı. 

Polis Basın Subaylığı'ndan verilen bilgiye göre, gece yarısı 00.40 sıralarında meydana gelen trafik kazasında KY 796 plakalı araç içerisinde yolcu olarak bulunan 22 yaşındaki Sara Abdulkafir ve 23 yaşındaki Marwan Baderelden yaşamını yitirdi. ,

Aynı araçta yolcu olarak bulunan Hassan Awad Hassan Elawad ise yapılan tedavisinin ardından yoğun bakım servisinde müşahede altına alındı.

Kazayı hafif yaralanarak atlatan araç sürücüsü 22 yaşındaki Mohamed Abdalla Mohamed Abuzied ise yapılan sağlık kontrolünün ardından tutuklandı. 

Kaza nasıl oldu?

Polis Basın Subaylığı'ndan verilen bilgiye göre 00.40 raddelerinde KY 976 araç sürücüsü Mohamed Abdalla Mohamed Abuzied Girne'den Lefkoşa istikametine doğru 'Dikkatsiz' ve 'Süratli' bir şekilde seyrettiği sırada kuzey çevre yolu kavşağına yaklaştığında direksiyon hakimiyetini kaybedip kontrolsüz bir şekilde yolun solundan yoldan çıkıp bariyerlere çarptı. Çarpmanın etkisi ile yolun sağına doğru kontrolsüzce savrulan araç yolun yolun gidiş ve gelişini ayıran beton refüje çarptı.

Polisin açıklaması şöyle: 

"02.06.2022 tarihinde, saat 00:40 raddelerinde, Girne-Lefkoşa anayolu boyunca KY 976 plakalı salon aracı Lefkoşa istikametine doğru süratli bir şekilde kullanan Mohamed Abdalla Mohamed ABUZIED (E-22) seyrettiği yol üzerinde bulunan kuzey çevre yolu kavşağına yaklaştığında, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybedip kontrolsüz bir şekilde yolun solundan yoldan çıkıp bariyerlere çarpmıştır. Çarpmanın etkisi ile yolun sağına doğru kontrolsüzce savrulan araç yolun yolun gidiş ve gelişini ayıran beton refüje çarpmıştır. Kaza sonucu KY 976 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Lefkoşa’da sakin Sara ABDULKAFIR (K-22) olay yerinde yaşamını yitirmiştir. Ayni araçta yolcu olarak bulunan Lefkoşa’da sakin Marwan BADERELDEN (E-23) ağır bir şekilde yaranarak kaldırılmış olduğu Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir. Yine ayni araçta yolcu olarak bulunan diğer bir şahıs olan Lefkoşa’da sakin Hassan Awad Hassan ELAWAD (E-22) yapılan tedavisinin ardından yoğun bakım servisinde müşahede altına alınmıştır. Araç sürücüsü Mohamed Abdalla Mohamed ABUZIED ise sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir."

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104