Lefkoşa Okulları İzci Kurulu, Kumsal Park'ta etkinlik yaptı

banner37

Lefkoşa Okulları İzci Kurulu, Kumsal Park'ta etkinlik yaptı

Lefkoşa Okulları İzci Kurulu, kanserde farkındalık yaratmak amacıyla Lefkoşa Kumsal Park önünde etkinlik düzenledi.

“İzciler ve Liderler Ele Ele Kanser Sana Güle Güle” sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe, 150 izci ve izci liderikatıldı.

Etkinlikte, halka broşür dağıtan izciler, Dereboyu’nda yürüyüş de gerçekleştirdi.

Lefkoşa İlçesi Okulları İzcilik Kurulu Başkanı Feray Asal, etkinlikle ilgili BRT’ye yaptığı açıklamada, farkındalık yaratmak ve erken tanı bilincini toplum arasında yaymak istediklerini söyledi.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail de, “kansere böyle bir duyarlılıkla güle güle demenin zamanı geldi” dedi.
Kansere karşı duyarlılığın toplum tarafından sahiplenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kocaismail, izcileri duyarlılıklarından dolayı kutladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı İzcilik Yürütme Kurulu Koordinatörü Lütfiye Fedai ise, kanserin çağın hastalığı olduğuna dikkat çekti ve izcilere duyarlı davrandıkları için teşekkür etti.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail, konuşmaların ardından duyarlılıklarından dolayı Lefkoşa İlçesi Okulları İzcilik Kurulu Başkanı Feray Asal’a teşekkür plaketi takdim etti. Kocaismail, plaketi hastalar adına verdiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER