Lefkoşa Pazarı Fiyatları (Resim Galerisi)

banner37

Lefkoşa Pazarı Fiyatları (Resim Galerisi)
banner90

Lefkoşa Otobüs Terminali’nde kurulan pazar yerinde, yaz mevsiminin vazgeçilmezleri meyve ve sebzeler yerlerini aldı.

Yaz mevsiminin sevilen meyve ve sebzeleri tezgâhlarda uygun fiyatlarla yerini buldu.

Sıçak yaz mevsimi dolayısı ile sebze meyvelerin reyonlarda fazla dayanmadığından ve Lefkoşa Belediyesi'nin yeni pazar yerini bitirip kullanıma açamamasından şikayetçi olan esnaf, satmak için getirdikleri meyve ve sebzelerin Lefkoşa Otobüs Terminali’nde kurulan Pazar yerinde güneşin ve sıcağın altında çok dayanmadığından ve satmak için getirdikleri ürünlerini erken satabilmek için fiyat düşürmek zorunda kaldıklarından şikayetçi.

Pazarda her bütçeye göre sebze, meyve, hellim, ekmek, zeytin kuru baklagiller, ağaç ve sebze meyve fidanlarından tutun da hırdavat malzemesine kadar mevcut.

Marketlerde taze fındık 35 ile 45 TL’den satılırken, pazarda taze fındığın fiyatı 18 TL ile 25 TL kilosu olarak satılıyor.

Kırmızı tatlı biber marketlerde 10 TL ile 15 TL arasında farklılık gösterirken, pazarda kırmızı tatlı biberin kilosu 3 TL ile 7 TL arasında değişiyor.

Marketlerde kirazın fiyatı 25 TL ile 35 TL kilosu satılırken, Pazardaki fiyatı 5 kiloluk kasası ile 10 TL’den satılıyor.

Kısa süre önce cep yakan bamya 25 TL'den 10 TL ile 7 TL arasında satılırken, asma yaprağı hala 40 TL'den satılıyor.

Tezgâhlarda 1 aydır yerini alan taze börülce kilosu 30 TL’den, satılır iken şimdi 2 kilosu 25 TL.'den satılıyor. İçli böğrülce ise kilosu 10 TL’den satılıyor.

İşte Lefkoşa'daki pazar fiyatları: 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108