banner6

Lefkoşa sanayi pislik içinde

banner37

Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde düzensiz ve geç toplanan çöpler, yollara taştı. Esnaf, pis kokunun her yeri sardığını, sinekten ise iş yerlerinde durulmadığını söyledi

Lefkoşa sanayi pislik içinde
banner8

Doğan SAMER

Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi sokakları resmen çöplüğe döndü. Yollar ve sokaklar neredeyse çöpten ve pislikten geçilmiyor.


Çöplerin düzensiz toplandığından şikayet eden esnaf, sıcak hava nedeniyle çöp konteynırlarında biriken yiyecek, içecek atıklarının etrafa yaydığı kokunun dayanılmaz boyuta geldiğini söyledi.


Esnaf, çöplerin iki haftada bir toplandığını ifade ederek çöp konteynırlarının çevresinin de temizlenmediğini belirtti.


Esnaf, şu an yaşanan çöp sorununun yine Lefkoşa Türk Belediyesi ile Sanayi Dairesi arasındaki anlaşmazlıktan kaynaklandığını düşünüyor.Esnaf ne dedi?.. Esnaf ne dedi?.. Esnaf ne dedi?

Sezer Dağlı:

“15 günde bir gelip yarım yamalak temizlik yapıyorlar, yerdeki çöpü ellemiyorlar bile. Temizliğe öncelik verdiklerini söylüyorlar ama çöp konteynırlarını geçtim çevresi çöp kaynıyor. Ama ben hatalı bir şey yapsam anında gelip ceza keserler”.

Abdullah Şen:

banner134

“Çöplerin ayda bir toplandığı da oluyor. Çöp konteynırı dükkânın dibinde, rüzgâr estiğinde hem tüm pislikler içeri giriyor hem de kokudan duramıyoruz. Belediyeye çevre temizliği için ekstra para veriyoruz. Sanayi Dairesi ile belediye anlaşamıyor”.

Hüseyin Paralik Ltd Sorumlusu:

“Çöplerin toplanması için parasını veriyoruz ama iki haftadan önce almaya gelmiyorlar. Anladığım kadarıyla çöp arabasını kullanan arkadaşın inisiyatifine kalmış durumdayız”.

Mustafa Öksüz:

“Çöp arabasının çöpleri almadan geçip gittiği oluyor. İki hafta sonra gelip alıyor. Sinekten, kokudan duramıyoruz. Herhangi bir ilaçlama da yapılmıyor. Her tarafı ben ilaçlamak zorunda kalıyorum”.

Ertan Duru:

“10-14 gün arasında gelip çöpleri alıyorlar. Yerdeki çöpleri de toplamıyorlar. Herhalde temizlik bölümünde işçi ve araç sıkıntıları var”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88