banner6

Lefkoşa-Sicilya kardeşliğine doğru

banner37

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Sicilya’nın Türkiye Konsolosu Domenico Romeo ve Malta’da bulunan “Grand Lodge of Italy of Knights of Pythias” (İtalya Pythias Şövalyeleri’nin Büyük Locası Kulübü) temsilcisi Silvio Aliffi ile  bir araya geldi.

Lefkoşa-Sicilya kardeşliğine doğru
banner8

LTB’de yapılan açıklamaya göre Belediye binasında gerçekleştirilen görüşmede, şehirler arası kardeşlik ve  işbirliği ele alındı ve  kültür alışverişi yapıldı.

Görüşmede, isimleri de aynı olan Sicilya’daki Nicosia Belediyesi ile Kıbrıs’ta bulunan Lefkoşa Türk Belediyesi arasında kardeşlik ve işbirliği başlatmak için girişimde bulunuldu.

banner134

Aliffi‘nin İtalya’daki Nicosia şehrinin tarihi, kültürü ve yerleşkesi ile ilgili Harmancı’ya bilgiler verdiği görüşmede, Harmancı da  böylesi bir işbirliğini ve kültür alışverişini başlatmanın kendileri için onur verici  olduğunu kaydetti.

Harmancı, “Sicilya’da bulunan Nicosia şehrinin değerli kültürünü tanımak, güzel örneklerinden yararlanmak ve Lefkoşa’mızın güzelliklerini ve kültürünü onlara tanıtmak her iki toplum açısından çok yararlı olacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 16:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104