Lefkoşa Surlariçi sanatla gece de yaşıyor

banner37

Agios Lavrentios Brass Band’ın Hoi Polloi’de verdiği konserle meydan bir karnaval yerine döndü

Lefkoşa Surlariçi sanatla gece de yaşıyor
banner90
banner8

Murat OBENLER
Çok uluslu ve çok kültürlü yapısı ile dikkat çeken Avrupa’nın başarılı gruplarından Agios Lavrentios Brass Band, 15 Ağustos Perşembe gecesi Hoi Polloi’de verdikleri Windcraft After-Party konseri ile Lefkoşa Surlariçi’ne sanatın yaydığı adrenalinle dolu bir gece yaşattı.

   Güney Kıbrıs’ta gerçekleşen Uluslararası Windcraft  Müzik Festivali için adamıza gelen ve temel kadrosunda 6 ülkeden müzisyenleri barındıran Agios Lavrentios Brass Band yaklaşık 2,5 saat süren sokak konserinde New Orleans Jazz, Balkan ve Brass türlerinde birçok şarkıyı seslendirdi.

Müzik bir kez daha Kuzey ve Güney Lefkoşa’dan insanları buluşturdu
   Agios Lavrentios Brass Band’ın Kıbrıs’ta verdiği konserlerde Güney Kıbrıs’tan müzisyenler de konuk sanatçı olarak gruba eşlik ederken, konser Güney ve Kuzey Lefkoşa’dan birçok müzikseveri buluşturdu.

banner134

   Özellikle Balkan müziğinin hareketli ezgileri ile gece boyunca dans eden konuklar ve defalarca masaları dolaşan müzisyenler, Büyük Han ve Lefkeliler Hanı’nın bulunduğu meydanı adeta bir karnaval yerine dönüştürdü.

Turistler de bol bol fotoğraf çekti

   Bölgeden geçen turistlerin de durarak bol bol fotoğraf çektirdikleri konserde Federico Pascucci -İtalya, Julian Selody- Kanada, Viktor Wolf-Almanya, Elli Michael- Kıbrıs, Kris Grecian-Kıbrıs, Chritos Loizides- Kıbrıs, Yani Ouabdesselam-Kıbrıs ve Savvia Georgalli-Kıbrıs müzisyen olarak yer aldı.


 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2019, 23:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75