Lefkoşa, 'Süslü Kadınlar' ile süslendi

banner37

Kadınlar, yine hem kendilerini, hem de bisikletlerini süsleyerek Lefkoşa sokaklarını renklendirdi

Lefkoşa, 'Süslü Kadınlar' ile süslendi
banner90
banner8

İbrahim FEVZİOĞLU

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü nedeniyle 2013 yılında bir grup kadının farkındalık yaratmak amacıyla başlattığı ve ülkemizde de kabul gören ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ etkinliğinin altıncısı dün Lefkoşa’da yapıldı.

Hem kendilerini, hem de bisikletlerini süsleyen yüzlerce kadın dün saat 17.00’de Lefkoşa Türk Lisesi’nin önünde toplandı. Kadınlara destek amacıyla çok sayıda erkek de etkinliğe süsledikleri bisikletleriyle katıldı.

banner134
Etkinlik aynı zamanda başta İzmir olmak üzere Türkiye’de yaklaşık 60 kentte eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Etkinliğin Kıbrıs ayağını Nibel Tektan organize etti.

Polis gözetiminde gerçekleşen ve bir saat süren etkinlik, Nibel Tektan’ın önderliğinde Lefkoşa Türk Lisesi’nin önünden başladı. Süslü kadınlar, Dereboyu güzergahını takip ederek Başbakanlık Trafik Işıkları’na kadar gitti ve ardından Bedrettin Demirel Caddesi’ni takip ederek yeniden Lefkoşa Türk Lisesi öne ulaştı.

Yaklaşık bir saat boyunca bisiklet süren “Süslü Kadınlar”, Dj performansı ile eğlenerek hoş vakit geçirdiler.

Etkinlikte bisiklet turu başlamadan önce katılımcılara seslenen Cansın Emre, birçok uyarıda bulundu.

Emre, “Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, hep birlikte ilerlemek, araya araba girme şansı olmamasını sağlamak” dedi ve konuşmasına “Çocuklu olan katılımcılar lütfen geride kalıp sürekliliği sağlasınlar” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75