Lefkoşa’da 3 ayrı kazada 8 genç yaralandı: 3 sürücü de alkollü çıktı!!!

banner37

banner87
Lefkoşa’da 3 ayrı kazada 8 genç yaralandı: 3 sürücü de alkollü çıktı!!!
banner90
banner99

Lefkoşa ve Gönyeli'de dün ve bugün meydana gelen 3 ayrı trafik kazasında 6 araç hasar gördü, 8 genç yaralandı. Yaralılar, tedavilerinin ardından taburcu oldu. Polis tarafından yapılan alkol testinde üç sürücünün de alkollü olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre ilk kaza, dün saat 15.20’de Marmara 23 Sokak’ta meydana geldi.

‘80 promil’ alkol tesiri altında direksiyon başına geçen 29 yaşındaki sürücü Raymond Dramah Nımaga, yönetimindeki ZPG 833 plakalı kiralık araçla seyrettiği sırada anayolda seyreden araçlara öncelik hakkı vermeden dönüşe geçti. O esnada cadde üzerinde seyreden başka bir aracın önünü tıkaması sonucu çarpıştılar. Kaza sonucu yaralanan olmadı.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre ikinci kaza, aynı gün saat 23.45’te Gönyeli Atatürk Caddesi’nde meydana geldi.

26 yaşındaki sürücü Altanay Mehmed, yönetimindeki ET 040 plakalı araçla bir marketin park yerinden çıkıp anayolda seyreden araçlara öncelik vermeden dönüşe geçti. O esnada ‘119 promil’ alkol tesiri altında aşırı süratli ve dikkatsizce seyreden 20 yaşındaki Bektaş Emircan Sağdıç yönetimindeki DF 712 plakalı aracın önünü tıkaması sonucu çarpıştılar.

Kaza sonucu yaralanan DF 712 plakalı araç sürücüsü ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Beray Dicle Özkan ve ET 040 plakalı araç sürücüsü ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Seyit Gümüş ve Musa Yazıcı, kaldırıldıkları hastanede yapılan tedavilerinin ardından taburcu oldu.

Üçüncü kaza ise bu sabah saat 00.40 sıralarında yine Gönyeli Atatürk Caddesi’nde meydana geldi.

‘88 promil’ alkol tesiri altında direksiyon başına geçen 24 yaşındaki sürücü Ahmet Fırat Dolap,  yönetimindeki EU 565 plakalı otomobille seyrederken önünde aynı istikamete doğru sereden aracı geçmeye çalıştı. EU 565 plakalı otomobil, o esnada yolun sağına Cengiz Topel Sokağa dönüşe geçen araca çarptı.

Kaza sonucu yaralanan EU 565 plakalı otomobil sürücüsü ile aynı araçta yolcu olarak bulunan İbrahim Arslan ve Beydanur Akyünci, kaldırıldıkları hastanede yapılan tedavilerinin ardından taburcu oldu.

Polisin üç kazayla ilgili soruşturması sürüyor.

,

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108