Lefkoşa'da suç işledi, Mağusa'da yakalandı

banner37

Zeliha Şaşkara’nın işletmeciliğini yaptığı Ronya Market isimli işyerine aranan bir kişi ile girerek, 5 karton sigara çalmakla suçlanan Yusuf Ayter tutuklandı

banner87
Lefkoşa'da suç işledi, Mağusa'da yakalandı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Zeliha Şaşkara’nın işletmeciliğini yaptığı Ronya Market isimli işyerine aranan bir kişi ile girerek, 5 karton sigara çalmakla suçlanan Yusuf Ayter tutuklandı.

“Dükkan Açma”, “Sirkat” ve “Kasti Hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Yusuf Ayter, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, 12 Kasım’da Lefkoşa’da 2. Selim Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve Zeliha Şaşkara’nın işletmeciliğini yaptığı Ronya Market isimli markete beraberinde bulunan ancak halen tespit edilemeyen bir kişi ile giderek marketin giriş kapısının alt camını kasten, tekerlek anahtarı ile kırıp içeriye girdikten sonra, market içerisinden 5 karton sigara alıp çıktıklarını söyledi.

Polis memuru Ali Aydoğanlı, zanlının mesele ile bağlantılı olduğuna dair bilgi temin edildiğini ve 15 Kasım’da Gazimağusa’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını söyledi.

Aydoğanlı, meselede halen aranan emareler ve aranmakta olan kişiler bulunduğunu kaydetti.

Zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini ve serbest kalması halinde aranan emare ve kişilere müdahale edebileceğini söyleyen Aydoğanlı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75