Lefkoşa’da tahribat yok

banner37

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa’da yağışlar ile ilgili tahribata uğrayan bir bölgenin olmadığını, derelerin temizliklerinin ise tamamlandığını belirtti:

banner87
Lefkoşa’da tahribat yok
banner90
banner8

2020’de 4 milyon TL’lik yatırım... Sanayi Bölgesi su drenajının dereye aktaracak şekilde yapılmadığını ve alt yapısının hatalı tasarlandığını belirten LTB Başkanı Mehmet Harmancı, aşırı yağışların neden olduğu sel ve su taşkınlarından dolayı Lefkoşa’da tahribata uğrayan bir bölgenin olmadığını, dere temizliklerinin ise başarılı bir şekilde tamamlandığını kaydetti. Harmancı, 2020 yılında ise, 4 Milyon TL’lik yatırım yapacaklarını açıkladı.

Funda GÖLER ÖZSAKINÇ

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, son yağışlarda başkentte tahribata uğrayan bir bölgenin olmadığını söyledi.

Harmancı, belediye olarak her yıl altyapıya önemli miktarda yatırım yaptıklarına dikkat çekerek, özellikle 2019 yılı içinde tamamlanıp hayata geçirilen ihaleler olduğunu ifade etti.

banner134
Taşkınköy Metropol yolunun altyapısında bir sorun olmadığını ancak, bölgenin son yağışlarda etkilenmesinin nedeninin Sanayi Bölgesi’nden taşan sular olduğunu ifade eden Harmancı, ekiplerin çalışmaları sonucu bölgenin kısa sürede toparlandığını belirtti.

Dere yataklarındaki temizliklerin de yapıldığını kaydeden Mehmet Harmancı, yağışların ardından sular altında kalan Haspolat’taki İzmer Mermer Fabrikası’nın olduğu bölgenin sorumluluğunun ise Karayolları Dairesi’ne ait bir yol oluğunu ifade etti.

Egemen: Birkaç evin avlusunu su bastı

Haspolat Muhtarı Asım Egemen de, KIBRIS’a yaptığı açıklamada, Haspolat bölgesinin su altında kalmadığını, birkaç evin avlusunu su bastığını kaydetti.

Egemen şöyle konuştu:

“Köy iyi durumdadır. Daha önceden açılan kanallar sayesinde temizlik sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Bölgeye gelen sular Taşkent’ten taşan sulardır. Esas problem de buradan kaynaklanmaktadır. İzmer Mermer Fabrikası’nın bulunduğu bölgedeki su baskını, belediyeyle ve karayollarının birlikte çalışmasıyla kısa sürede giderilecek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75