banner6

Lefkoşa'dan gelen hidrolik merdivenli araçla kurtarıldı

banner37

İngiliz vatandaşı Melonie Harries, Girne’de altı katlı apartmanın dördüncü katındaki dairenin balkonunda mahsur kaldı… İngiliz kadın, saatlerce kurtarılmayı bekledi

Lefkoşa'dan gelen hidrolik merdivenli araçla kurtarıldı
banner151

Mehmet KARA

Girne’de, altı katlı apartmanın dördüncü katında, balkonda mahsur kalan 41 yaşındaki İngiliz vatandaşı Melonie Harries, Lefkoşa’dan giden hidrolik merdivenli itfaiye aracıyla kurtarılabildi.

Yaşanan bu olay, yüksek katlı binalarda çıkabilecek yangınlara müdahalede hidrolik merdivenli itfaiye aracının önemini bir kez daha gündeme getirdi.

Edinilen bilgilere göre olay, dün öğleden sonra yaşandı.

İngiliz vatandaşı Melonie Harries, balkonda mahsur kalınca önce bir anahtarcı aranarak yardım istendi. Dairenin çelik kapısı bir türlü açılmayınca, durum itfaiye ekiplerine bildirildi. İtfaiye ekipleri de olay yerine gitti ve elektrik kurumunun merdivenli lift aracını bölgeye yönlendirdi ancak aracın lifti apartmanın dördüncü katına yetişmedi.

Bir saatte kurtarılabildi

Girne İtfaiye Şubesi’nde hidrolik merdivenli itfaiye aracı olmadığı için Lefkoşa İtfaiye Şubesi’nden yardım istendi. Hidrolik merdivenli itfaiye aracı, Lefkoşa’dan yaklaşık 20 kilometre mesafedeki olay yerine sevk edildi.

İngiliz vatandaşı, hidrolik merdivenli itfaiye aracının olay yerine gitmesinin ardından yaklaşık bir buçuk saat sonra kurtarılabildi.

Olay yerinde bulunan vatandaşlar, Girne’de bulunan çok katlı binaların büyük çoğunluğunda yangına karşı alınmış yeterli güvenlik önleminin olmadığını ve itfaiye şubelerinde hidrolik merdivenli itfaiye araçlarının bulunmasının büyük öneme sahip olduğuna dikkat çekti.

Vatandaşlar, hidrolik merdivenli itfaiye araçlarının yüksek katlı binalarda yaşanabilecek yangın gibi olaylarda büyük ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2017, 09:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110