Lefkoşa’dan İngiltere’nin müzik efsaneleri geçti

banner37

İngiliz Film Günleri’nde Elton John, Freddie Mercury ve Iron Maiden filmleri gösterildi

banner87
Lefkoşa’dan İngiltere’nin  müzik efsaneleri geçti
banner90
banner99

Murat OBENLER

   Kıbrıs’taki İngiliz Yüksek Komiserliği ve British Council’in Kıbrıs’ta Sinemanın Arkadaşları Topluluğu işbirliğinde düzenlediği İngiliz Film Günleri 10 ile 12 Ocak tarihleri arasında Lefkoşa Üniversitesi kampüsü içindeki Cine Studio’da gerçekleştirildi.

   Bu işbirliğinin ikinci film festivali olan İngiliz Film Günleri kapsamında İngiliz müzik dünyasının önemli yıldızları beyazperde uyarlamalarıyla sinemaseverlerle buluştu.10 Ocak Cuma gecesi 'Rocketman' filmi ile açılan 3 günlük film günlerinin açılışında İngiliz Yüksek Komiseri Stephen Lillie kısa bir konuşma yaptı.
 

Lillie: İngiliz müziğinin ünlü isimlerinin hikayelerini seyirci ile buluşturuyoruz

   Lillie, etkinliğin 2. kez gerçekleşmesinde katkı ve işbirliğinden dolayı British Council ve Sinemanın Arkadaşları Topluluğu’na ayrıca çok güzel bir salonda filmleri izleme şansını sinemaseverlere sunan Cine Studio’ya da salonunu kendilerine açtığı için teşekkür etti.

   Bu yıl müzik başlığı altında filmleri sinemaseverlere sunmayı düşünerek o çerçevede bir seçki oluşturduklarını kaydeden Lillie, bu 3 günlük seçkide efsanevi İngiliz pop-rock sanatçısı Elton John’un yaşam hikayesini anlatan “Rocketman”, ünlü İngiliz heavy metal grubu İron Maiden’in 2008’de çıktıkları dünya turunu anlatan belgesel “Iron Maiden: Flight 666” ve efsanevi İngiliz rock müzik grubu Queen ile grubun vokalisti de olan dünyaca ünlü sanatçı Freddie Mercury’nin müzikal ve özel yaşamlardan kesitlerden oluşan hikayesini anlatan “Bohemian Rhapsody” seyircilerle buluşacağını belirtti.

   Sinemaseverlerin Altın Küre Ödülleri Müzikal/Komedi kategorisinde Rocketman ile En İyi Erkek Oyuncu seçilen Taron Egerton ve 91. Oscar Ödülleri Töreni'nde, Bohemian Rhapsody filmindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Rami Malek’i izleme fırsatı bulacağını ifade eden Lillie sinema vasıtasıyla müzik dolu 3 gün yaşanacağını belirterek konuşmasını sinemaseverlere keyif dolu saatler dileyerek sonlandırdı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108