Lefkoşa’nın hali içler acısı

banner37

İnsanlar duyarsız davranıyor, yetkililer ya yetişemiyor ya da zamanında görevini yerine getirmediği için sorunlar katlandıkça katlanıyor

banner87
Lefkoşa’nın hali içler acısı
banner99

Sokaklar çöp, kaldırımlar işgal altında… Bazı duyarsız kişilerin gelişigüzel sokak ortasına attığı evsel atıklar ve inşaat atıkları nedeniyle Lefkoşa Surlariçi’ndeki birçok nokta çöp yığınları altında. Evsel atıkları ayrı, moloz ve bahçe atıkları, eski eşya gibi diğer atıkları ise farklı günlerde belediye toplamasına karşın, bazıları ya gözden kaçıyor ya da başka bir nedenle toplanmıyor. Kentin genelinde ise hemen hemen tüm kaldırımlar park edilmiş araçlar tarafından işgal edilmiş durumda.

Sur duvarları bakımsız, mazgallar tıkalı… Lefkoşa’nın tarihi surları da bakımsızlıktan nasibini almış durumda. Zaman zaman yıkılan yerler tamir edilse de, sur duvarlarında açılan küçük delikler ve deformasyonlar gözden kaçırıldığı için tahribat gittikçe daha da büyüyor. Düzenli temizliği yapılmadığı için tıkanan yağmur mazgalları ise su baskınlarına davetiye çıkarıyor. Aynı şekilde, bazı yerlerdeki sokak aydınlatma lambaları yanmazken, devrilen direkler de uzun süre tamir edilecekleri günü bekliyor.

Ahmet UÇAR

Bazı insanların duyarsızlığı, yetkililerin ihmalkârlığı veya çeşitli sebeplerle yapması gereken işleri zamanında yapamaması nedeniyle kentlerdeki yaşam kalitesi gittikçe daha da düşüyor.

Başkent Lefkoşa’da da, toplu yaşam kültürünü benimseyememiş kişilerin duyarsızca gelişigüzel çevreye çöp ve molozlarını dökmesi, birkaç adım yürümemek için araçlarını kaldırımlara park etmesinin önüne bir türlü geçilemiyor.

Bazı duyarsız kişilerin gelişigüzel sokak ortasına attığı evsel atıklar ve inşaat atıkları nedeniyle Lefkoşa Surlariçi’ndeki birçok nokta çöp yığınları altında. Evsel atıkları ayrı, moloz ve bahçe atıkları, eski eşya gibi diğer atıkları ise farklı günlerde belediye toplamasına karşın, bazıları ya gözden kaçıyor ya da başka bir nedenle toplanmıyor.

Kentin genelinde ise hemen hemen tüm kaldırımlar park edilmiş araçlar tarafından işgal edilmiş durumda. Sürücülerin bu bencillikleri nedeniyle yayalar, yolda yürümek zorunda kalırken, trafik kazalarına da davetiye çıkarılmış olunuyor.

Lefkoşa’nın tarihi surları da bakımsızlıktan nasibini almış durumda. Zaman zaman yıkılan yerler tamir edilse de, sur duvarlarında açılan küçük delikler ve deformasyonlar gözden kaçırıldığı için tahribat gittikçe daha da büyüyor.

Düzenli temizliği yapılmadığı için tıkanan yağmur mazgalları ise su baskınlarına davetiye çıkarıyor. Aynı şekilde, bazı yerlerdeki sokak aydınlatma lambaları yanmazken, devrilen direkler de uzun süre tamir edilecekleri günü bekliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108