Lemar'dan Girne Boğaz'a büyük yatırım

banner37

Lemar’dan yeni bir yatırım daha… 3 bin 284 metrekare büyüklüğe sahip merkezde, 11 kiralık dükkan ve “Burger King” de var

Lemar'dan Girne  Boğaz'a büyük yatırım

İbrahim FEVZİOĞLU

   Ülkemizin birçok bölgesinde halka hizmet veren Lemar Alışveriş Merkezi, yatırım ağını genişletiyor.

   Lemar, marketler zincirine 11 kiralık dükkânıyla birlikte toplam 3 bin 284 metrekare büyüklüğe sahip Girne Boğaz’da açılacak alışveriş merkezini de ekliyor.

   Boğaz’da yapılacak Lemar’da “Burger King” de olacak.

   Lemar Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Rüstem Önkal, Boğaz’da açılacak yeni alışveriş merkezinin İtalyan raf ve buzluk sistemleriyle donatılmış, en modern perakende araçların bulunduğu bir yer olacağını söyledi.

   Alışveriş merkezinde 8 bin 200 çeşit gıda, içecek ve temizlik ürününün yanında bin 500 çeşit ev eşyasının bulunacağını ifade eden Önkal, kasap, manav ve taze gıda alanlarının da vatandaşlara hizmet vereceğini belirtti.

  Önkal, her zaman olduğu gibi çok uygun fiyatlı ürünleri müşterilerle buluşturacaklarını ifade ederek “5 alana 1 bedava” kampanyasının yeni merkezde hayat bulacağını açıkladı. Önkal, merkezdeki ürünlerin yüzde 70’inin tedarikçilerden sağlanacağını, yüzde 30’unun de kendi ithal ürünleri olacağını söyledi.

  Boğaz Lemar’ın mayıs ayında açılmasının planlandığını dile getiren Önkal, diğer Lemarlarda olmayan kampanyaların burada 2 veya 3 ay boyunca süreceğini belirtti.

  Önkal, 200 kişiye yakın istihdam sağlayacaklarını ifade ederek “Özellikle bölge ve civar köylerden iş arkadaşları bulmaya çalışıyoruz. Çoğu departmanda bunu başardık sayılır ve halen başvuruları değerlendiriyoruz. Başvurular devam ediyor. Ortaköy merkez ofisimize veya internet sitelerinden başvuru alıyoruz” dedi.

“Girdiğimiz her bölgede olduğu gibi burada da mikro ekonomi oluşacak”

   Boğaz bölgesini çoğu girişimcinin risk olarak gördüğüne dikkat çeken Önkal, “Riskli olarak girdiğimiz her bölge gibi burada da mikro ekonomi oluşacak. Gönyeli bölgesi, Dağyolu, Ağırdağ, Dikmen, Pınarbaşı, Çınar ve Kömürcü köylerine hizmet vermeyi planlıyoruz. Bölgeye güven gelecek, daha fazla yatırımcı bölgeyi tercih edeceğinden gelişimin önünü açacağız” dedi.

   Önkal, aynı durumu daha önce Karakum’da açılan Lemar’da gördüklerini söyledi.

“Ambargoyu kırdık”

   Boğaz Lemar binasında, “Burger King” de olacağını vurgulayan Önkal, “Uluslararası bir ambargoyı daha kırdık. Burger King markasını KKTC’ye getirmeyi başardık” dedi.

   Önkal, ilk olarak 20 kişilik istihdamla Boğaz Lemar’da açılacak olan “Burger King”in, zaman içerisinde diğer “Burger City” adındaki tüm işletmelere yayılacağını ve dönüşümün sağlanacağını ifade etti.

“Çocukları unutmadık”

   Lemar Genel Müdürü Önkal, Boğaz Lemar’a 386 metrekare kapalı oyun alanı da yaptıklarını ifade ederek çocukları unutmadıklarını belirtti.

   “Happy Kids” adını verdikleri alanda, 0-4 yaş ve 4-10 yaş gruplarına yönelik iki farklı özel oyun yeri bulunacağını kaydeden Önkal, oyun makinelerinin de hizmette oalcağını, doğum günü kutlamalarının yapılabileceği bir alan da tasarlandığını söyledi.

“Kendi elektriğimizi kendimiz üreteceğiz”

   Önkal, yeni yatırımla, yeni projelere de hayat vereceklerine dikkat çekerek ilgili bakanlık ve kurumlardan izinlerin alınmasıyla birlikte Boğaz Lemar’da solar güneş panelleriyle kendi elektriklerini üreteceklerini dile getirdi.

   İlk olarak Boğaz Lemar’da elektrik üretmeye başlayacaklarını söyleyen Önkal, diğer tüm Lemarlarda da alt yapının izin verdiği kadar güneş enerjisi sistemi kurmaya başladıklarını belirtti. Önkal, 2019 yılının sonuna kadar 750 kilowatlık, 2020 yılı sonuna kadar ise 2 bin kilowatlık solar enerji sistemi kurulumu gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER