Levent ve Tabak'ı Reynar savunacak

banner37

Şener Levent ve Ali Osman Tabak, Afrika gazetesinin 3 ayrı yayınıyla ilgili açılan ceza davası 16 Ekim tarihine ertelendi.

Levent ve Tabak'ı Reynar savunacak
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Afrika Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent ve gazetenin köşe yazarlarından Ali Osman Tabak kamuoyunda ‘karikatür davası’ olarak da bilinen “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı küçük düşürmek, hakaret etmek ve nefret etmek amacıyla karikatür yayınlamak” suçlaması da dahil açılan 3 ayrı ceza davası yine ertelendi.

Üçüncü kez mahkeme huzuruna çıkarılan Levent ve Tabak’ın 16 Ekim’e ertelenen davalarına surpriz bir avukat savunacak. Daha önce Afrika Gazetesi ile ilgili görülen bir davada yargıç olarak görev yapan Reynar, bu kez Afrika Gazetesi'ni savunmak için mahkeme huzuruna çıkacak.

Mahkemeye avukat Tacan Reynar ile gelen Şener Levent ve Ali Osman Tabak, Mahkeme avlusunda birlikte fotoğraf çektirip diğer avukatlarla sohbet etti.

banner134
"Safımız özgürlüktür"

Konuyla ilgili Sosyal Medya hesabından açıklama yapan Reynar şu ifadelere yer verdi: 

Kıbrıslı Türkler çok zor zamanlardan geçiyor. Nefesimiz gittikçe kesiliyor ve yurdumuzda tutunacak bir umut arıyoruz. 

Bu zor zamanlardan geçerken Kıbrıslı Türklerin her günden daha fazla birbirine kenetlenmesi gerektiği düşüncesiyle dayanışma adına Afrika Gazetesi’ne karşı açılan davaların karşısında duruyoruz. 

Bu amaçla toplumumuzun tüm kesimlerini aynı zamanda çağdaş dünyanın değerlerinden olan ifade ve basın özgürlüğünü sahiplenmeye ve savunmaya çağırıyoruz.

Karanlıklara inat, safımız özgürlüktür !

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75