Leymosunlular piknikte buluştu

banner37

Geleneksel 7. Leymosunlular Pikniği dün Boğaz Piknik Alanı’nda gerçekleşti

banner87
Leymosunlular piknikte buluştu
banner90
banner8

Serap ŞAHİN

   Geleneksel 7. Leymosunlular Pikniği dün Boğaz Piknik Alanı’nda gerçekleşti. Girne Belediyesi’nin ana sponsoru olduğu geleneksel 7. Leymosunlular Pikniği renkli geçti.

   Geleneksel piknikte, şarkılar söyleyen ve dans eden Leymosunlular mangal keyfi yaptı. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile eşi Meral Akıncı ve Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü de etkinliğe katıldı.

   Düzenlenen piknikte eski Leymosunlular’ın fotoğraflarından oluşturulan sergi de sunuldu. Etkinliğe Grup Otantik müziği ile renk kattı.

   Kanada, İngiltere ve Avusturalya’dan da katılımcıların olduğu etkinlikten elde edilen gelirle gençlerin spora teşviki için turnuvalarda kullanılacağı belirtildi.

   Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, vakfın çalışmalarına her zaman katkı sağlamaya hazır olduklarını dile getirdi.

   Akıncı, sergide kullanılan fotoğrafların kitap haline getirilmesini önerdi. Akıncı, “İyi macunlar iyi şeftali kebapları” diyerek, konuşmasını esprili bir şekilde sonlandırdı.

   Belediye Başkanı Nidai Güngördü etkinlikte yaptığı konuşmada, vakfı tebrik ederek, çalışmaların bununla sınırlı olmadığını ve amacın bir araya gelmek olduğunu söyledi.

   Bu yıl yedincisi düzenlenen etkinlikte ayrıca, çocuk oyunları, macun yarışması, tavla yarışması ve şeftali kebabı yarışması da düzenlendi.

   Yarışmaların yanı sıra piyango çekilişinde sponsorların verdiği hediyeler de katılımcılara sunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75