banner6

Liderler ortak açıklama yapacak

banner37

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Kıbrıs Cumhuriyeti lideri Nikos Anastasiadis, yoğunlaştırılmış müzakereler çerçevesinde ikinci turun son görüşmesini bugün gerçekleştiriyor.

Liderler ortak açıklama yapacak
banner151

Liderler saat 10.00’da ara bölgede Birleşmiş Milletler’in (BM) müzakereler için tahsis ettiği binada bir araya geldi.

Yoğunlaştırılmış müzakerelerin ikinci turunun tamamlanması nedeniyle bugünkü görüşmeden sonra liderler ortak açıklama yapacak.

Yoğunlaştırılmış müzakerelerin ikinci turuna 23 Ağustos’ta başlayan Akıncı ve Anastasiadis, bugünkü görüşmeyle ikinci tur için planlanan 8 görüşmeyi tamamlamış olacak.

Ortak açıklama yapılacak olmasından dolayı bugünkü görüme basına açık gerçeleşiyor. Liderlerin makamlarına dönüşlerinde de açıklama yapması bekleniyor.

Kayıp Şahıslar Komitesi kitap takdim etti

Cumhurbaşkanı Akıncı ile Anastasiadis, görüşme için bulundukları ara bölgede müzakerelere geçmeden önce Kayıp Şahıslar Komitesi'nin üç üyesiyle bir araya geldi.

Komite üyeleri, liderlerlere kitap takdim etti.

Komitenin yürüttüğü çalışmalarda yer alan 35 yaş altı 16 bilim insanıyla ilgili kitapın tanıtımı salı günü ara bölgedeki Goethe Enstitütüsü’nde yapılacak.

Liderler 26 Eylül’de New York’ta buluşacak

Liderler, 14 Eylül’de turun tamamlanmasının ardından 26 Eylül’de, New York’ta, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un da katılımıyla üçlü görüşmede bir araya gelecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2016, 10:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104