Liman polisine alınan sürat tekneleri bozuk çıktı

banner37

Kıbrıs Rum Liman Polisi’nin devriye amaçlı olarak 2 milyon Euro’ya satın aldığı dört adet sürat teknesinde de, ciddi sorunlar çıktığı ifade edildi.

Liman polisine alınan sürat tekneleri bozuk çıktı
banner90
banner8

Sürat teknelerinin iki tanesinin motorlarının denize indirilmeden önce kullanılmaz hale geldiğini, öte yandan teknelerde başka ciddi sorunlar daha çıktığını yazan Fileleftheros gazetesi, dolayısıyla bu durumun, Kıbrıs Rum Sayıştayı’nın teknelerin alınmasında izlenen prosedürler konusunda izahat istemesine neden olduğunu ifade etti.

banner134
Teknelerden birinin motorunun, satın alınmasından 15 gün sonra yandığını, diğerinin motorunun da satın alınmasından beş buçuk ay sonra çalışmaz duruma geldiğini kaydeden gazete, diğer iki sürat teknesinin de üretildikleri ülkede, denenmeleri sırasında sorun çıkardıklarını ifade etti.

“Sürat teknelerinin neyse ki garanti kapsamında bulunduklarını ve üretici firmanın bozulan her şeyi değiştirmeye koştuğunu” yazan gazete, devamla, Rum Sayıştay’ın, garanti süresinin sona ermesinin akabinde ne olacağı sorusunu sorduğunu ekledi.

Foto: Arşiv

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75