banner6

Limasol'da Uluslararası Yatırım Fonları Kongresi düzenleniyor

banner37

Limasol’da 3’üncü Uluslararası Yatırım Fonları Kongresi gerçekleştiriliyor.

Limasol'da Uluslararası Yatırım Fonları Kongresi düzenleniyor
banner151 banner143

İki günlük kongreye Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya, Rusya ve ABD’den yatırım ve varlık yöneticiliği sektöründen 450 profesyonel katılıyor.

Alithia’nın haberine göre açılışta konuşan Rum Maliye Bakanı Haris Yeorgiadis, bugünkü olguların Güney Kıbrıs’a yatırım fonları için çekici ve modern perspektif olma yönünde adım atma ve bu şekilde tanınma olanağı tanıdığını söyledi.

Açılışta konuşan Rum Yatırım Fonları Ajansı (CIFA) Başkanı Angelos Grigoriadis ise Brexit’in (İngiltere’nin AB’den ayrılması) jeopolitik riskler ve mali girişimler ile şirketler için belirsizlikler yarattığını kaydetti.

İngiltere ile yasalar, basitleştirilmiş vergi sistemi, v.b. birçok benzer yönleri olduğundan Güney Kıbrıs’ın bu durumu kullanabileceğini belirten Grigoriadis, “Çin’in 7 trilyon Euro’luk sermaye sektörü bölgede müttefikler arıyor” vurgusunu yaptı.

Fileleftheros’a göre Grigoriadis, Güney Kıbrıs’ın, Avrupa ve Orta Doğu’dan yatırımları çekmek için yatırım fonları alanında altyapılar kurulması için kullanılabileceğini söyledi. Güney Kıbrıs’ın AB’deki en büyük gemi yönetim merkezi olduğunu söyleyen Grigoriadis, Güney Kıbrıs’ı alternatif gemi finans piyasası haline getirme fırsatına sahip olduklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 13:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104