Limonun kilosu 9 TL

banner37

Mutfaklarımızın vazgeçilmezi limon, piyasa eksiği… Olgunlaşma dönemine girildiği için ağustos ayına kadar tezgahlarda limon bulmak zor olacak… Tezgahta var olan limonlar ise cep yakıyor

Limonun  kilosu 9 TL
banner8

Erol KANLIADA

Narenciye diyarı KKTC'de limonun kilosu neredeyse altın değerinde… Mutfağın vazgeçilmezi limonun kilosu 9 TL’ye çıktı…  Bazı yerlerde 6.45 TL’den de satılan limonun fiyatının birkaç gün içerisinde daha da artacağı öğrenildi.

Limonun fiyatını gören vatandaşlar espriyle karışık “Anlaşılan döviz kuru limonu da vurdu” dedi.

banner134

Kuzey Kıbrıs Narenciye Üreticiler Birliği (KKNÜB) Başkanı Turgut Akçın, piyasada limon bulunmadığından fiyatlarda artış olduğunu söyledi.

Limonların olgunlaşma dönemine girdiğini ifade eden Akçın, her yıl mart-ağustos ayları arasında piyasada limon sıkıntısı yaşandığını belirtti. Akçın, fiyatların birkaç gün içerisinde daha da artacağına dikkat çekti.

Yaz meyveleri revaçta

Özellikle yaz meyvelerinin bolca satıldığı şu dönemde en fazla karpuz ve kavun satılıyor. Karpuzun kilosu 1.5 TL, kavunun ise kilosu 2.5-3 TL.

Bunun dışında şeftali, nektarine de talep çok fazla ve özellikle de organik çileğe (kilosu 5 TL) talep çok.

Pazar esnafı şeftali, kiraz, üzüm ve erik gibi ürünlerin satışından da memnun.

Park yeri bulmak işkence

Öte yandan Lefkoşa’daki pazar yerine gelmek isteyen vatandaşlar, araçlarını park edecek yeri zor buluyor.

Hemen hemen her yerin tıklım tıklım araçlarla dolması ve park yerinin az olması araç sürücülerine işkence gibi geliyor. Park yeri için isyan eden bir vatandaş “ yetkili her kimse bir an önce buna bir çare bulsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75