Lions Kulübü ekipleri Lefkoşa Bölgesindeki 4 Göletin civarlarına hem kirliliğe dikkat çekmek, hem de uyarı amaçlı levhalar yerleştirdiler

banner37

Lions Kulübü ekipleri Lefkoşa Bölgesindeki 4 Göletin civarlarına hem kirliliğe dikkat çekmek, hem de uyarı amaçlı levhalar yerleştirdiler
banner90
banner8

Bayram süresince Lefkoşa’daki Göletlere “Çevreye Çöp Atmayınız” levhaları yerleştirildi.”

Ezcan Özsoy başkanlığındaki Kuzey Kıbrıs Çevre ve Kültür Mirasını Koruma Vakfı ve Pervin Gürler başkanlığındaki Lefkoşa Merkez Lions Kulübü ekipleri Ramazan Bayramı süresince Lefkoşa Bölgesindeki 4 Göletin civarlarına hem kirliliğe dikkat çekmek, hem de uyarı amaçlı levhalar yerleştirdiler.

banner134
Değirmenlik, Gönyeli, Kanlıköy ve Hamitköy Göletleri civarına tabela diken ekiplerde Başkanlar  Ezcan Özsoy ve Pervin Gürler’in yanı sıra  Kibriye Güneş, Gülsüm Madi ve Neşe Fellahoğlu yer aldı. 

Kamuoyuna ortak açıklamada bulunan her iki kurumun başkanları Ezcan Özsoy ve Pervin Gürler : “Gölet kenarlarını bir nevi mesire ve dinlenme yeri gibi kullanan insanlarımızın çöplerini doğaya gelişigüzel atık olarak bırakmamalarını rica ediyoruz. Uçuşan naylon poşetler,  içecek tenekeleri,pet ve cam şişeler, göletleri kullanmaya gelen diğer canlılar için tehlike arz etmekte, yangına sebebiyet verme riski oluşturmaktadır. Gözden uzak ve beledi hizmetlerin seyrek verilebildiği bu tür yerlerde halkımızı çöplerini doğaya atmayıp, daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.” dediler.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2021, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75