Liseli çocuklar 'hırsızlıktan' yargılanacak

banner37

Demirhan bölgesinde bir işyerinden para çalan ve yaşları 15 ile 17 arasında değişen beş çocuk, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı

Liseli çocuklar 'hırsızlıktan' yargılanacak
banner87

Mustafa ÖZYAĞCI

Demirhan bölgesinde faaliyet gösteren Cabacaba isimli işyerinin kapısını açarak para çalan ve yaşları 15 ile 17 arasında değişen lise öğrencisi 5 erkek çocuk tutuklandı ve ileride yargılanmaları için teminat maksatlı olarak dün mahkemeye çıkarıldı.

“Hırsızlık” ve “Yüz kızartıcı suç işlemek” suçlamasıyla tutuklanan beş zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak 10’ar bin TL’lik şahsi kefalete bağlanarak yargılanacakları güne kadar serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde, Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Kozal Debreli’yi dinletti.

 

Kapalı oturum yapıldı

Zanlıların yaşlarından dolayı kapalı oturum yapıldı. Mahkeme, oturumun kapalı olması nedeniyle basın mensuplarına zanlıların isimlerinin yazılamayacağını ve fotoğraflarının çekilemeyeceğini hatırlattı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Kozal Debreli, zanlıların 5-6 Haziran’da saat 22.00-06.00 arasında Demirhan’da faaliyet gösteren Cabacaba isimli işyerine girmek için alüminyum kapıya hasar vermeksizin açıp içeri giriş yaptıktan sonra çekmecede siyah bir çantanın içinde bulunan 4 bin 300 TL nakit parayı sirkat ettiklerini söyledi.

Debreli, zanlıların kamera görüntülerinden tespit edilerek tutuklandığını, çalınan paranın tümünün zanlıların tasarrufunda bulunduğunu, zanlıların parayı kendi aralarında bölüştüklerini ifade etti.

Zanlıların polise gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiklerini kaydeden Debreli, tümü lise öğrencisi olan zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Rauf Kürşad, zanlıların öğrenci statülerinden dolayı her zanlı için 10’ar bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalanması ve yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışlarının yasaklanması koşuluyla serbest bırakılmalarına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 07:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER