Lojman arkadaşlarını kaçırıp, darp ettiler

banner37

Lefkoşa’da 4 kişi, sosyal medya hesabındaki paylaşımlarına kızdıkları B.H.’yi kandırarak bindirdikleri arabayla kaçırıp, ciddi şekilde darp edip, ölüm tehdidinde bulundukları suçlamasıyla tutuklandı

Lojman arkadaşlarını kaçırıp, darp ettiler
banner99

Ahmet UÇAR

BİR KİŞİ DAHA ARANIYOR… E.H., M.A.S., A.M. VE M.İ.,isimli zanlıların, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarına kızdıkları gerekçesiyle, aynı lojmanda kaldıkları B.H.’yi otele götüreceklerini söyleyerek bindirdikleri arabayla Girne’ye kaçırdıklarını ve burada ciddi şekilde darp ederek burun kemiğinde çoklu kırığa neden olduklarını ve zanlılardan E.H.’nin müştekiye “seni döveceğim, seni öldüreceğim” diyerek ölüm tehdidine bulunduğunu belirten polis, bir kişinin daha arandığını açıkladı.

banner134

Lefkoşa’da önceki gün B.H. isimli kişiyi, Facebook’taki paylaşımlarından dolayı Girne’ye kaçıran ve darp edip burnunun kırılmasına yol açan zanlılar E.H., M.A.S., A.M. ve M.İ., tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve haklarında 2 gün tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlıların müştekiyi otele götürecekleri gerekçesiyle arabalarına alıp Girne’ye kaçırdıklarını dile getirerek, E.H. isimli zanlının müştekiyi “Seni döveceğim, seni öldüreceğim” diyerek ölümle tehdit ettiğini de vurguladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, zanlılar E.H., M.A.S., A.M. ve M.İ.’nin  “Zorla insan kaçırma”, “Vahim zarar”, “Şiddet kullanma tehdidi” ve “Ciddi darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Sevinç, Lefkoşa’daki Concorde lojmanlarında kalan zanlıların 23 Temmuz 2021 tarihinde saat 12.00 raddelerinde aynı yerde kalan B.H.’yi Facebook isimli sosyal medya hesabındaki paylaşımlarıyla ilgili konuşma ve Lefkoşa’daki Concorde Hotel’e götürmek için henüz tespit edilemeyen ve plakası meçhul olan araçlarına aldıklarını belirterek, aracı otel yerine Girne’ye doğru sürmek suretiyle müştekiyi zorla alıkoyduklarını kaydetti.

E.H. isimli zanlının müştekiye “Seni döveceğim, seni öldüreceğim” demek suretiyle şiddet tehdidinde de bulunduğunu dile getiren Sevinç, Girne anayolu üzerinde, henüz tam olarak belirlenemeyen bir mevkide zanlı ile müşteki arasında tartışma yaşandığını ifade etti.

Sevinç, tartışma sonucunda kim olduğu henüz tespit edilemeyen zanlılardan birisinin müştekiyi sağ gözüne ve burnuna yumruk vurarak ciddi şekilde darp ettiğine ve müştekinin burun kemiğinin çoklu kırılmasına yol açtığına işaret ederek, müştekiyi vahim zarara uğrattığını açıkladı.

Zanlıların yapılan şikayet üzerine derdest emri gereği Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığına dikkat çeken Sevinç, soruşturmanın yeni başladığına, alınması gereken ifadelerin, incelenmesi gereken kamera kayıtlarının ve aranmakta olan bir şahsın söz konusu olduğunu vurguladı.

Sevinç, serbest kalmaları durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimali bulunan zanlıların aleyhine 2 gün tutukluluk emri talebinde bulundu.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75