Londra-Ercan uçuşlarında artık uçaktan indirme yok

banner37

Dışişleri Bakanı Özersay, İngiliz havacılık yetkililerinin Ercan'dan Londra'ya olan Pegasus uçuşlarında başlattıkları ikinci güvenlik kontrolüne bağlı olarak yaşanan sıkıntılara işaret etti ve birçok kesimi sevindirecek bir açıklama yaptı:

banner87
Londra-Ercan uçuşlarında artık uçaktan indirme yok
banner90
banner99

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Londra’dan Ercan'a olan uçuşlarda uçaktan indirme ve güvenlik kontrolünden geçirme işleminin artık yapılmayacağını duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özersay, “İngiliz havacılık yetkililerinin Ercan'dan Londra'ya olan Pegasus uçuşlarında başlattıkları ikinci bir güvenlik kontrolü için İstanbul'da yolcuları uçaktan indirme uygulamasının neden olduğu ciddi bir sıkıntı var. Ancak buna ilaveten Pegasus'un Londra'dan Ercan'a uçuşlarında da aynı uygulamanın yapılıyor olması bir başka mağduriyet yaratıyor” dedi.

banner134
Pegasus yetkilileriyle dün görüştüğünü ve birkaç gün içerisinde bu konuda olumlu bir gelişme yaşanacağını belirten Özersay, şöyle devam etti:

“Artık en azından Londra'dan Ercan'a olan uçuşlarda uçaktan indirme ve güvenlik kontrolünden geçirme işleminin yapılmayacağını buradan duyurmak istiyorum. Ve bu bağlamda da Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri ile Pegasus yetkililerine özellikle teşekkür ediyorum.

Şimdi sıra Ercan'dan Londra'ya olan uçuşlarda İngiliz hükümeti tarafından talep edilen bu anlamsız uygulamayı kaldırmak için atacağımız adımlara geldi. Onun için de Londra'ya yaptığım son ziyarette oradaki vatandaşlarımıza verdiğimiz sözün gereği olarak elimizden geleni yapacağız”.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75