LTB, Hayvan Barınağı’ndaki dostlara güvenli ve sağlıklı bir ortam sunuyor

banner37

LTB, Hayvan Barınağı’ndaki dostlara güvenli ve sağlıklı bir ortam sunuyor
banner90
banner99

Lefkoşa Türk Belediyesi Hayvan Barınağı’ndaki köpekler bir yandan aşıları ve düzenli beslenme sistemi ile sağlıklı bir yaşam sürerken, bir yanda da personelin yakın ilgisi ve sevgisi ile huzurlu zamanlar geçiriyor.

LTB, 2018’de mahkeme kararı ile belediyeye devredilen barınakta 5 kişilik personeli ile sahipsiz hayvanlara sıcak bir yuva sağlarken düzenli yapılan aşılar,iç ve dış parazitlere karşı verilen hap ile damlalar ve kısırlaştırma çalışmaları ile hayvanların her türlü veterinerlik ve sağlık hizmetlerini karşılıyor.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN 9 MAMA İSTASYONU VE KEDİ YUVALARI

banner134
Barınakta bulunan 260 köpeğin bakımı yanı sıra şehrin çeşitli noktalarında sokak hayvanları için de 9 mama istasyonu ve kedi yuvaları yerleştiren LTB, daha iyi yaşamaları adına gerek barınakta gerekse sokaktaki hayvanların hayatına dokunuyor.

Son 5 yılda sahipsiz hayvanların kısırlaştırma ile ilgili ciddi çalışmalar yapan LTB bu süre zarfında gerek barınakta kalan gerekse sokak köpeklerinden oluşan toplamda 400’e yakın hayvanı kısırlaştırdı.

“SATIN ALMA SAHİPLEN”

LTB, barınakta köpeklerin yurttaşlar tarafından sahiplenilmesini teşvik etme çalışmaları da sürdürüyor. “Satın alma sahiplen” sloganı ile çeşitli etkinlikler düzenleyen ve son yıllarda sahiplendirme yöntemi ile ayda ortalama 10 yavruya yeni bir yuva ve güvenli bir yaşam imkanı sağlayan LTB son olarak da “LTB Sevimli Dostlar” Facebook sayfasından güncel bilgiler ve gelişmeleri yurttaşlarla paylaşmaya başladı.

Yurttaşların barınaktaki hayvanları sahiplenmesi için LTB’ye kayıt yaptırması, köpeğe ruhsat çıkarması ve köpek için uygun bir yere sahip olması gerekiyor. Barınakla ilgili her türlü bilgi için 0533 868 3377 nolu telefondan belediyeye ulaşabilir, 12.00-14.00 saatleri arasında da Sanayi Bölgesi’ndeki (Araç Muayene binası yanı) barınakta sevimli dostları ziyaret edebiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75