LTB’nin kasasına 36 ayda 4 milyon TL girecek

banner37

Lefkoşa Türk Belediyesi’ne ait 10 bölgedeki açık hava reklam alanları 36 aylığına kiralandı

LTB’nin kasasına 36 ayda 4 milyon TL girecek
banner99

Doğan SAMER

Lefkoşa Türk Belediyesi, 10 yıldan sonra açık hava reklam alanlarının kiralanmasıyla ilgili ihaleye çıktı ve sonuçlandırdı.

İhale kapsamında 10 bölgeden oluşan reklam alanlarında, toplam 143 adet billboard, 90 adet otobüs durağı ve 70 adet raket var.

İhaleyi kazanan Convergence İmport and Export Ltd., Wideline Reklam Hizmetleri Ltd. ile Myad Reklam Ltd.; 1 Temmuz 2019- 30 Haziran 2022 tarihleri arasında, 36 ay boyunca reklam alanlarını kullanma hakkına sahip oldu.

Bu kapsamda LTB, reklam gelirlerinden yıllık 1 milyon 380 bin TL, 36 ayda ise 4 milyon TL’nin üstünde para kazanacak.

İhaleden kazanılan gelir ise alt yapı ve Lefkoşa sanayi bölgesi için kullanılacak.

LTB’nin kasasına ayda yaklaşık 120 bin TL girecek

banner134
Lefkoşa Türk Belediyesi’nde ihalelerden sorumlu yetkili, 2009 yılında dönemin LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın açık hava reklam alanları için yaptığı 10 yıllık anlaşmanın, Nisan 2019’da bittiğini ve belediyenin yeniden ihaleye çıktığını belirtti.

Yetkili kişi, ihale sonucunda belediyenin kasasına aylık yaklaşık 120 bin TL gireceğini söyledi.

En pahalı bölge Taşkınköy

İhaleyi kazanan şirketler ve ihale bedelleri şöyle oldu:

Convergence İmport and Export Ltd.; Aydemet bölgesi için 360 bin TL, Hamitköy bölgesi için 96 bin TL, Kızılay bölgesi için 247 bin 680 TL, Kumsal bölgesi için 750 bin TL ve Taşkınköy bölgesi için 960 bin TL ödeyecek.

Wideline Reklam Hizmetleri Ltd.; Köşklüçiftlik bölgesi için 120 bin 744 TL, K. Kaymaklı bölgesi için 279 bin 396 TL, Ortaköy bölgesi için 383 bin 328 TL ve Yenişehir bölgesi için 667 bin 350 TL ödeyecek.

Myad Reklam Ltd.; Göçmenköy bölgesi için 283 bin 769 TL ödeyecek”.

Firmalarla üç ayrı sözleşme imzalandı
 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), açık hava reklam alanlarının (Billboard, Otobüs Durağı, Raket) kiralanması ihalesini kazanan firmalar ile üç ayrı sözleşme imzaladı.
   LTB tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, sözleşmelere LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile MYAD Reklam Ltd direktörü Emre Zeren Safa, Wideline Reklamcılık Hizmetleri Ltd direktörü Kasım Avcı ve Convergence Import & Export Ltd direktörü Tekin Birinci imza koydu.
   İmza töreninde konuşan Başkan Harmancı, 9 yıl süren “esaret anlaşmasından” belediyenin kurtulduğunu ve LTB’ye gelir getirecek önemli bir adım atıldığını belirtti.
   İhale sürecinin oldukça şeffaf geçtiğini, ihale tekliflerinin LTB Facebook sayfasında canlı yayın ile açıldığını hatırlatan Başkan Harmancı, LTB sınırlarında bulunan açık hava reklam alanlarının 10 bölgeye bölündüğünü kaydetti.
   Açık Hava Reklam Alanlarının kiralanması ile LTB’ye yıllık 1 milyon 380 bin TL’lik gelir sağlanacağını vurgulayan LTB Başkanı Harmancı ihaleye katılan herkese teşekkür etti.
   İhaleyi kazanan şirket direktörleri ise imza töreninde Başkan Harmancı’ya reklamcılarla istişare halinde olduğu ve bu alanda tekelleşmeyi ortadan kaldırdığı için teşekkür etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75