Lüksemburg yerine cezaevine gitti

banner37

Sahte Lüksemburg oturum belgesiyle ülke dışına çıkmak isterken Ercan Havaalanı’nda yakalanan zanlı C.C.K., 1 ayı geçmeyen süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

Lüksemburg yerine cezaevine gitti
banner99

Ahmet UÇAR

Ercan Havaalanı’nda adına düzenlenen sahte Lüksemburg oturum belgesini KKTC’den çıkmak için görevli memura verdiği sırada, tutuklanan zanlı C.C.K., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve 1 ayı geçmeyen süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Mahkeme huzurunda söz hakkı alan zanlı kandırıldığını, belgenin sahte olduğunu bilmediğini, ülkesindeki şahsın kendisine Kuzey Kıbrıs’ta iş ve okul bulacağı vaadinde bulunduğunu ancak beklediğini bulamadığını söyleyerek, Avrupa Birliği’ndeki bir ülkeye gitmek için KKTC’den çıkış yapmak istediği sırada belgelerin sahte olduğunu öğrendiğini anlattı. 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ömer Can, zanlı C.C.K.’nin “Sahte evrak düzenleme” ve “Sahte davranışla kayıt teminine teşebbüs” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Can, zanlının 21 Nisan 2021 tarihinde, saat 18.20 raddelerinde Ercan Havaalanı’nda, adına düzenlediği sahte 409038173 numaralı Lüksemburg oturum belgesini KKTC’den çıkış yapmak için görevli yer hizmetleri memuruna verip tedavüle sürdüğünü belirterek, zanlının sahte davranışla kayıt teminine teşebbüs ettiğini kaydetti.

banner134
Zanlının suçüstü tutuklandığını dile getiren Can, gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini söyledi.

Can, zanlının ülkede yasal statüsünün bulunmadığına işaret ederek, davaları görüşülünceye dek mahkemenin uygun göreceği bir süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Mahkemede söz hakkı alan zanlı, “Okul, iş gibi vaatlerde bulundular, burayı çok farklı anlattılar, gelip gördüğümde burasının anlatıldığı gibi olmadığını gördüm. Belgeyi veren ve buraya yönlendiren kişiyi aradım, belgeyi kullanarak Avrupa Birliği ülkelerinden birisine gidebileceğimi söyledi. Belgenin sahte olduğunu bilmiyordum” beyanında bulundu.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya kadar 1 ayı geçmeyen süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75