banner6

Lütfen artık bu son olsun

banner37

Alsancak Mare e Monte Yardım Derneği, önceki akşam Lapta-Girne anayolunda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden arkadaşları Leyla Watt için kaza mahallinde eylem yaptı, yetkililere çağrıda bulundu:

Lütfen artık bu son olsun
banner8

Erol KANLIADA

Alsancak Mare e Monte Yardım Derneği, önceki akşam Lapta-Girne anayolunda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden üyeleri Leyla Kelebek Chrystie (Watt) için, dün, kaza mahallinde eylem gerçekleştirdi.

Eyleme, hayatını kaybeden Leyla Watt’ın ailesi, arkadaşları, Alsancak Mare e Monte Yardım Derneği üyeleri, Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser ve Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ katıldı.

Eylem öncesi, kazanın yaşandığı noktaya çelenk ve çiçek bırakan sevenleri gözyaşlarına hakim olamadı.

Devletin önlem alma konusunda çok geç kaldığını söyleyerek tepkilerini dile getiren eylemciler, “Lütfen artık bu son olsun” diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

Ataser: Yaşanan olay hepimizi üzdü

Eylemde söz alan Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, yaşanan olayın herkesi üzdüğünü belirtti. Ataser, “Er ya da geç beklediğimiz bir olaydı, bu yol için sesimizi duyurmaya çalıştık ve elimizden geleni yaptık” dedi.

Kazanın yaşandığı güzergahın ülkenin en işlek yollarından biri olduğunu vurgulayan Ataser, bu yol için en yakın zamanda müdahale edilmesi için girişimlerde bulunulduğunu fakat hükümetin bir türlü bu yola müdahale etmediğini söyledi.

Hükümetin sağlık dâhil olmak üzere birçok konuda istikrarsız olduğunu dile getiren Ataser, “Bu yolu yapmak için 10-15 milyon TL’miz yoksa biz hükümet veya devlet değiliz” dedi.

Aktuğ: Girişimlerde bulunduk fakat sonuca varamadık

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ da, bu yolun düzeltilmesi için gerek basın gerekse de eylem yoluyla birçok girişimde bulunduklarını fakat bir türlü sonuca varılamadığını söyledi.

“Leyla hanımın tüm sevenleri ve biz de bu kaza sonucu yaşanan can kaybı nedeniyle kahrolduk” diyen Aktuğ, Alsancak Mare e Monte Yardım Derneği ve Leyla Kelebek Chrystie’nin çok yardımsever ve sağduyulu olduğunu, bölge için çok yardım yaptığını aktardı.

Kazanın yaşandığı yol için defalarca girişimde bulunduğunu hatırlatan Aktuğ, bundan sonra böyle acıların yaşanmaması için gereken her şeyi yapacaklarını belirtti.

Aktuğ, bölge halkının bundan sonrası için alacağı karar hakkında “İki belediye başkanı olarak halkın kararı ne olursa saygı duyacağız ve arkalarında duracağız” ifadelerine yer verdi.

Aktuğ, sözlerine şöyle devam etti:

banner134

“Halkımızın alacağı karara göre eylemse eylem, yol kapatmaysa yol kapatma, iki belediye başkanı olarak biz ne karar çıkarsa varız. Farklı bir tarzda da bir eylem olursa yine varız. Çünkü artık Leyla hanım gibi kayıplar yaşamak istemiyoruz.

Önümüzdeki günlerde yapacağımız eylemi veya kararı da duyuracağız. Buradan Leyla hanımın tüm sevenlerine başsağlığı dilerim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88