'Lütfen hâkime hanım, beni gönderin'

banner37

KKTC’de ikamet izinsiz olarak bulunduğu tespit edilen ve Türkiye’de karıştığı bir trafik suçu nedeniyle arandığı ortaya çıkan Özkan Güner, tutukluluk süresinin 6 gün daha uzatılmasına tepki gösterdi

banner87
'Lütfen hâkime hanım, beni gönderin'
banner90
banner99

Meyil AVCAN

   Ülkede ikamet izinsiz olarak kaldığı belirlenen ve Türkiye’de de karıştığı bir trafik suçu nedeniyle arandığı ortaya çıkan Özkan Güner’in tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.

   Ek tutukluluk talebiyle çıkarıldığı Girne Kaza Mahkemesi’nde 6 gün daha tutuklu kalacağını öğrenen Güner söz alarak, “Hayvanların kalamayacağı yerde tutuluyorum. Ne su, ne duş, ne yemek, taşın üzerinde yatıyorum. Lütfen hâkime hanım, beni gönderin” diyerek, ülkesine dönme isteğini yineledi.

   Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapmakta olan polis memuru Yavuz Kol’u tanık olarak dinletti.

   Polis memuru Yavuz Kol, zanlı Özkan Güner’in “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak” suçundan methaldar olduğunu belirtti.

   Zanlının 18 Ekim 2018 tarihinde ülkeye geldiğini belirten Kol, zanlının Türkiye’de trafik suçundan aranmakta olduğunu mahkemeye aktardı.

   Kol, henüz ihraç işlemlerinin tamamlanmadığını, elçilikle tekrar görüşüldüğünü ancak henüz yazılı bir kâğıt almadıklarını belirterek, zanlının poliste 8 gün daha tutuklu kalması talebinde bulundu.

   Zanlı Güner’e söz verildiğinde, 13 gündür sebepsiz yere hücrede kaldığını ve oradaki koşullarda bir hayvanın barınmasının bile mümkün değilken, kendisinin orada tutulmasına tepki göstererek, Yargıç Meltem Dündar’dan bir an önce kendisini Türkiye göndermelerini istedi.

   Yargıç Meltem Dündar, elçilikten henüz bir bilgi gelmediğini ve üzerinden 11 gün geçtiğini tezekkür ederek, zanlının ihraç işlemlerinin derhal gerçekleştirilmesi ve mahkemenin de bu konuda bilgilendirilmesine emir vererek, zanlının tutukluluk süresini 6 gün daha uzatma kararı aldı.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75