Maaşlar pazartesiye kaldı

banner37

Ercan Havalimanı’nda yer hizmetleri veren Cyprus Airport Services (CAS) çalışanlarının, iki aya yakındır alamadıkları maaşları pazartesi günü ödenecek.

Maaşlar pazartesiye kaldı
banner87

Mustafa ÖZYAĞCI

Ercan Havalimanı’nda yer hizmetleri veren Cyprus Airport Services (CAS) çalışanlarının, iki aya yakındır alamadıkları maaşları pazartesi günü ödenecek.

CAS çalışanların önceki gün Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile Cumhuriyet Meclisi önünde gerçekleştirdikleri eylemin ardından Maliye Bakanı Serdar Denktaş, çalışanların bayrama parasız girmemeleri için mayıs ayı maaşlarının dün ödenmesi yönünde girişimde bulunacakları sözünü vermesine rağmen maaşları yatırılmadı.

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, CAS çalışanların sorunlarıyla ilgili KIBRIS’a yaptığı CAS çalışanlarının ödenmediğinin doğru olduğunu belirterek, bürokratik nedenlerden dolayı maaşların yetiştirilmediğini, ancak pazartesi günü saat 09.30 itibariyle hesaplarına yatırılacağını söyledi. Denktaş “Geçmiş CAS yönetiminin ciddi hataları nedeniyle kapanma noktasına yeniden getirilen şirketin çalışanlarına bayram öncesi mayıs ayı maaşlarının ödenebilmesi için çalışma başlattığımızı dün duyurmuştum. Nitekim dün öğle saatlerinden itibaren bu konuda yoğun bir çaba içerisine girdik. Her türlü imkanı zorlamamıza rağmen maalesef 431 bin TL tutarındaki çeki ancak şu an itibarı ile çıkartabildik. Verdiğim bir sözü elde olmayan nedenlerle istediğim saatte yerine getirememiş olmaktan dolayı üzgünüm. Pazartesi sabah 09.30 itibarı ile CAS çalışanlarının hesaplarına yatırılmak üzere bu katkı CAS hesabına yatırılacaktır” ifadelerini kullandı.

Maliye Bakanı “Şirketi bu kötü duruma düşüren ama hâlâ daha yalan yanlış bilgilerle şirket çalışanlarını aldatmaya çalışan eski yöneticilerle ilgili soruşturma da derhal başlatılarak sonuçlandırılacaktır. Tüm uğraşımıza rağmen gerçekleştirilemeyen bu ödeme için Hükümetimiz adına üzüntümü tekrar ifade etmek isterim. Pazartesi sabah itibariyle bu sorunu çözmüş olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER