Maçta bıçaklı kavga, biri polis, 7 yaralı

banner37

Bölgesel Terfi Müsabakaları Ligi’nde oynanan Pınarbaşı-Dikmen maçında seyirciler arasında arbede çıktı, üç genç bıçaklandı

Maçta bıçaklı kavga, biri polis, 7 yaralı
banner87

Pınarbaşı'nda, Bölgesel Terfi Müsabakaları (BTM) 2’nci Ligi 5’inci Grup 4’üncü hafta Pınarbaşı-Dikmen Gücü takımları arasında oynanan futbol maçı sırasında, seyirciler arasında arabede yaşandı. Olayda biri polis, toplam yedi kişi yaralandı.

Olayda, Turan Bolcan, Sinan Kuşçu ve Ahmet Günizi bıçakla; Eren Gür ayağına isabet eden taş, İbrahim Erülkü ise başına vurulan taşla yaralandı.

Pınarbaşı Spor Kulübü Başkanı Kemal Hacıyarım çıkan arbedede hafif şekilde yaralanırken, olayı ayırmaya çalışan bir polis memurunun da elinden yara aldığı öğrenildi.

Yaralıların hepsinin sağlık durumunun iyi olduğu, hastanede gördükleri tedavinin ardından taburcu edildikleri bildirildi.

Üç kişiyi bıçakla yaralayan Kemal Hacıyarım ile İbrahim Erülkü’nün başına taşla vuran Halil Yarımsakallı gözaltına alındı. Hacıyarım ve Yarımsakallı’nın bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Taşlı, bıçaklı kavga

Maçta yaşanan arbedede, eski kaleci ve Pınarbaşı Spor Kulübü Başkanı 40 yaşındaki Kemal Hacıyarım’ın Dikmen taraftarlarına taş atması sonucu 16 yaşındaki Eren Gür ayağından yaralandı.

Hacıyarım, daha sonra tasarrufunda bulundurduğu bıçağı gelişi güzel sağa sola sallayarak, Dikmen taraftarı 23 yaşındaki Turan Bolcan’ı, 23 yaşındaki Sinan Kuşçu’yu ve 21 yaşındaki Ahmet Günizi’yi vücutlarının muhtelif yerlerinden hafif şekilde yaraladı.

53 yaşındaki Halil Yarımsakallı ise 17 yaşındaki İbrahim Erülkü’nün başına taşla vurdu. Ayrıca Erülkü’nün olayda sağ kolu da kırıldı.

Yaralılar, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Arbede sırasında aldığı darbeler sonucu hafif şekilde yaralanan Kemal Hacıyarım ise, Girne Dr. Akçiçek Hastanesi'nde yapılan tedavisini müteakip müşahede altına alındı.

Bu arada, maçı izleyen görgü tanıkları, arbedenin başlangıç nedeninin Kemal Hacıyarım’ın attığı taşın bir gencin başına gelmesi sonucu gerçekleştiğini iddia etti. Aynı görgü tanıkları, Hacıyarım’ın bıçağı karşı grupta bulunan bir kişinin elinden aldığını ve bıçağı gelişigüzel salladığını ileri sürdü.

Açıksöz: Olaylar ilk yarı çıktı

Öte yandan konuyla ilgili KIBRIS’a konuşan Pınarbaşı -Dikmen Gücü maçını yöneten hakem İsfendiyar Açıksöz, olayların ilk yarı çıktığını ve oyuna yansıyan bir durum olmadığı için maçın devam ettiğini söyledi.

Olaylar sırasında bıçaklananların ve darp edilenlerin olduğunu belirten Açıksöz, bir polis memurunun da elinden yaralandığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2018, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER