Mağduriyet varsa projeyi gözden geçiririz

banner37

Güngördü, “ambulans, itfaiye ve polis araçlarının acil durumlarda geçişlerinde sorun yaşanıyorsa, tabi ki böyle bir şeyi göz ardı edemeyiz” dedi ve Semih Sancar Caddesi’ndeki düzenleme hakkında konuştu.

Mağduriyet varsa projeyi gözden geçiririz
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, dün KIBRIS Gazetesi’nde yer alan “Caddeyi ikiye böldüler, vatandaş mağdur” haberi üzerine gazetemize açıklamalarda bulundu. “Bir uygulama yapıldı fakat bir mağduriyet varsa biz bunu yeniden gözden geçirmeye hazırız” diyen Nidai Güngördü, “biz şehirdeki düzenlemeleri ve uygulamaları insanlar mağdur olsun diye yapmıyoruz. Aksine bizim uzman görüşleri doğrultusunda hazırladığımız Girne Ulaşım Master Planı çerçevesinde tüm amacımız Girne’deki trafik akışını kolaylaştırmak” dedi.

Girne Ulaşım Master Planı hazırlandığı zaman halka açık toplantılar yapıldığını, halkın bilgilendirdiğini belirten Güngördü, gazetelerde de duyurular yapılarak vatandaşların planı incelemeye davet edildiğini kaydetti.

Semih Sancar Caddesi bölgesinde ikamet eden vatandaşların Girne Çemberi’ne gitmek için Semih Sancar Caddesi’ne çıkış yapmalarına gerek olmadığını savunan Nidai Güngördü, “Sıvacılar Sokak, yani Halk Bankası’nın yanındaki yoldan isteyen sürücüler çembere çıkış yapabilir. Yine aynı şekilde Girne Çemberi’nden gelerek Semih Sancar Caddesi’ne giriş yapan sürücüler, 19 Mayıs Türk Maarif Koleji yoluna girerek arka yollardan evlerine gidebilirler” dedi.

banner134
“Acil durumlarda sorun yaşanmasına göz yummayız”

Semih Sancar Caddesi’nde yaşanan trafik sıkışıklığının en önemli nedeninin tali yollardan ana yola çıkarak trafik akışını bölen araçlar olduğunu söyleyen Güngördü, bu sorunu ortadan kaldırmak için yol ortasına ayırıcı bariyer koymayı uygun gördüklerini belirtti.

Bölgede ikamet eden vatandaşların yıllardır yolu bu şekilde kullanmasından ötürü bir anda yapılan değişikliğin hayatlarını olumsuz etkilediğini kabul ettiğini söyleyen Güngördü, “bizim yaptığımız icraatlar mahalle değil, kent ölçeğinde olduğu için tüm kentin trafik akışını düşünmek zorundayız” şeklinde konuştu.

Bölgedeki işletme sahiplerinin mal indirmeye gelen kamyonların depolarına giriş yapamadıklarına yönelik eleştirileri olduğunu söyleyen Güngördü, işletmelerin bulunduğu noktalara seyyar bariyerler konabileceğini ve kamyon geldiği zaman işletmelerin bu bariyerleri kaldırabileceğini kaydetti.

Ayırıcı bariyerlerin Girne Çemberi’nden Doğanköy Çemberi’ne kadar devam edeceğini belirten Güngördü, “ambulans, itfaiye ve polis araçlarının acil durumlarda geçişlerinde sorun yaşanıyorsa tabi ki böyle bir şeyi göz ardı edemeyiz” diyerek gerekli makamlardan alınacak görüşler doğrultusunda projenin yeniden gözden geçirilebileceğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75