Mağdurların sayısı artıyor

banner37

Tatil rezervasyonu yapan müşterilerden aldığı paraları çalmakla suçlanan Rahmi Yeşilkanat’ın tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

Mağdurların sayısı artıyor
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Tatil rezervasyonu yapan müşterilerden aldığı yüksek miktardaki parayı çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Rahmi Yeşilkanat’ın tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Rahmi Yeşilkanat’ın, şubat ile temmuz ayları arasında Türkiye’de tatil yapmak için şirketten rezervasyon yaptıran müşterilerden aldığı tatil ücretlerini sahte evraklar düzenleyerek hesabına geçirdiği belirtildi.

“Müstahdem tarafından sirkat”, “Sahte evrak düzenleme” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Yeşilkanat, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Yargıç Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Öjen Açıkada’yı dinletti.

“Sayı da miktar da giderek artıyor”

Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, Şubat-Temmuz 2017 tarihleri arasında Yeşim Erçağ’ın işletmecisi olduğu Can Turizm isimli işyerinde çalışan zanlı Rahmi Yeşilkanat’ın, Türkiye’de tatil yapmak amaçlı müşterilerden belirli tarihlerde farklı miktarda para alarak tasarrufuna aldığını, müştekilerin rezervasyonlarını yapmayarak, sahtekarlıkla para temin ettiğini söyledi.

Öjen Açıkada, evraklar üzerinde değişiklik yaparak sahte evrak düzenleyip hesabına para geçiren zanlı Rahmi Yeşilkanat’ın kullanmış olduğu bilgisayarın data verileri ile telefonun dokümanlarının incelendiğini ve yurt dışından gelecek olan müştekilerin olduğunu söyledi.

“Tahkikat halen devam etmektedir. Ayrıca, müşterilerden alınan miktar giderek yükseliyor. Zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibi halen devam etmektedir. Alınacak birçok ifade ve emarelerin yanında, rezervasyonu yapılmadığı için mağdur olan müştekilerin sayısı artıyor. Şirket kayıtlarına geçirilmeyen birçok evrakların da olduğu tespit edildi diyen Açıkada, zanlının bırakılması halinde tahkikata etki edebileceğini, elde edilebilecek evrakları ortada kaldırabileceğini belirterek, tahkikatın selameti açısında zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Yargıç Rauf Kürşad, zanlının tahkikat amaçlı yedi gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75