Mağusa Belediyesi’nde grev: Artık sabrımız kalmadı

banner37

banner87
Mağusa Belediyesi’nde grev: Artık sabrımız kalmadı
banner90
banner99

Mağusa Belediyesi’nde yine greve gidildi. Çalışanlar, maaş ve ek mesai çeklerinden bazılarının karşılıksız çıktığı iddiasıyla iş bıraktı. Mağusa Türk Genel İş Başkanı Karagil, belediyenin mali yapısının çöktüğünü vurguladı

4 aydır çalışanların maaşlarının gününde ödenmediğini ve 7 aylık ek mesailerinin henüz verilmediğini hatırlatan Karagil, son günlerde ise Belediyede maddi kaos yaşandığını kaydetti.

Limasol Bankası haricinde diğer bankalara gönderilen maaş ve ek mesai çeklerinin karşılıksız çıktığını ve çalışanların hala ödenemediğini belirten Karagil, çalışanların artık sabrı kalmadığını söyledi. Sendika sabah 4 saatlik uyarı grevi başlattı.

Karagil, 19 Ağustos tarihinde yaptıkları 2 saatlik uyarı grevinden sonra bir şey değişmediğini, tasarruf tedbirlerinden yalnızca birinde; yeni Özel Güvenlik şirketlerinde küçülmeye gidildiğini söyledi.

6 aylık ek mesailerin hala ödenemediğini belirten Karagil, 45 günlük süreçte hiçbir şey değişmediğini ifade etti.

Karagil şunları kaydetti:

“Sayın Başkan sendikanın uyarı grevine gideceğini öğrenerek mali konularda personeli bilgilendirmek için bir toplantı yaptınız. Sendikanın uyarı kararı almış olduğunu bunun hak da olduğunu fakat grev yapıldığı takdirde gerekli önlemleri alacağınızı belirtiniz. Bu önlemler içerisinde Sendikalı olan geçici statüdeki işçilerin bir kısmını durduracağını söyleyerek tüm çalışanlarımıza gözdağı vermiştir. Böyle bir oluşuma gidildiği anda herkes çok iyi bilecek ki sendika olarak her türlü yasal hakkımızı kullanacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108