Mağusa Limanı'na gelen gemi fırtınaya tutuldu

banner37

Zafer Burnu açıklarında şiddetli fırtınaya yakalanan Via Famagusta isimli yük gemisi dalgalarla boğuştuğu sırada içerisinde bulunan yükler zarar gördü

banner87
Mağusa Limanı'na gelen gemi fırtınaya tutuldu
banner90
banner8

Ahmet İLKTAÇ
Mersin Limanı’ndan, Gazimağusa Limanı’na gele Türkiye bayraklı Via Famagusta isimli yük gemisi dün sabah saat 06.00 sıralarında Zafer Burnu açıklarında fırtınaya yakalandı.
Dev dalgalarla mücadele eden yük gemisinin içerisinde bulunan TIR’lardan üçünün yükleri zarar gördü. Gemide bulunan TIR şoförleri ve personel büyük korku atlattı.
Şiddetli fırtına ve dalgalar nedeniyle sallanan yük gemisinin üst kısımda bulunan bir TIR’ın dorsesindeki ahşap malzemeler devrildi. Devrilen malzemelerin çok az bir kısmının da denize düştüğü öğrenildi.
Yine geminin alt kısmında bulunan başka bir TIR’daki ahşap malzemeleri ise dorse içerisinde kaydı. Bir başka TIR’ın dorsesindeki bimsler, üzerinde bulundukları paletlerde yere düştü.

Gazetemiz KIBRIS’a konuşan bir TIR şoförü, dün sabahın ilk saatlerinde 02.30’da Mersin Limanı’ndan yola çıktıklarını, sabah hava aydınlanır aydınlanmaz da kendilerini şiddetli fırtınanın arasında bulduklarını söyledi.
TIR şoförü, birkaç yıldır yük gemileri ile Kıbrıs’a gelip gittiğini ancak böylesi bir durumla ilk kez karşılaştığını kaydetti.
Geminin dalgalarla boğuştuğu sırada büyük korku atlattıklarını ifade eden TIR şoförü, bazı TIR’ların ve bazı malzemelerin geminin sallandığı sıralarda zarar gördüğünü de dile getirdi.
Öte yandan, gazetemiz KIBRIS’a konuşan geminin acentesinin bir yetkilisi de olayın geminin yakalandığı fırtına nedeniyle yaşandığını ve bazı TIR’larda bulunan malzemelerin hasar gördüğünü söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75